REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

[Aktualizacja] Zła wiadomość dla fanów New Nintendo 3DS. Konsola trafia na śmietnik historii

Wyróżnik konsol przenośnych Nintendo odchodzi do lamusa. Japończycy po zaledwie trzech latach wycofują z produkcji New Nintendo 3DS na rodzimym rynku. Firma nie porzuca platformy DS całkowicie, ale to może być początek końca obrazu 3D bez okularów w grach Nintendo.

14.07.2017
19:00
New Nintendo 3DS
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja na dole wpisu

Nintendo ogłosiło właśnie, że New Nintendo 3DS zostanie wycofane z produkcji w Japonii. Fani platformy nie powinni się tym specjalnie martwić, bo zgodnie z obietnicami linia urządzeń DS całkowicie nie znika. W wakacje pojawi się zupełnie nowa konsola Nintendo 2DS XL i zaplanowano premierę nowych gier.

Jest tylko jedno "ale" - zapowiedź końca produkcji New Nintendo 3DS można odebrać jako przyznanie się przez Nintendo do tego, że efekt 3D był ślepą uliczką.

Nintendo 3DS trafiło do sprzedaży w 2011 roku. Konsola dzięki specjalnemu ekranowi wyświetlała gry w trójwymiarze, a do podziwiania tego efektu nie potrzeba było okularów. Nigdy nie byłem przesadnym fanem tego rozwiązania, aczkolwiek miało ono swoich zwolenników.

Entuzjaści już w 2013 roku mogli się obawiać, że gier z efektem trójwymiaru będzie coraz mniej. W tym roku swoją premierę miała konsola Nintendo 2DS, w której zamontowano klasyczny ekran. Rok później pojawił się jednak kolejny produkt z rodziny DS, który przywrócił fanom wiarę w 3D.

New Nintendo 3DS i 3DS XL pojawiły się w 2014 roku, co można to było odebrać jako zwiastun dalszej inwestycji w efekt 3D w grach.

Koniec produkcji New Nintendo 3DS wygląda z kolei na sygnał, że firma nie będzie już skupiać się na obrazie 3D w grach. Nowe produkcje pisane są w końcu z myślą o tym, żeby uruchamiać je na zapowiedzianym na koniec lipca Nintendo 2DS XL. Nowa konsola nie została wyposażona w ekran obsługujący tryb 3D.

Oczywiście nikt nie każe graczom wymieniać 3DS-ów na nowy model, a zakupione przez nich wcześniej konsole New Nintendo 3DS obsłużą nowe gry. W produkcji pozostaje też New Nintendo 3DS XL, aczkolwiek nie wiadomo, czy i tej konsoli nie spotka wkrótce taki sam koniec, jak mniejszego New 3DS-a.

Mimo wszystko po dzisiejszym ogłoszeniu trudno wierzyć, że Nintendo i współpracujący z firmą wydawcy będą poświęcali czas na kodowanie obrazu 3D podczas pracy nad kolejnymi tytułami.

Nie będę jednak płakać za 3D w grach na konsole Nintendo. Zwykle w swoim 3DS-ie i tak wyłączałem ten tryb i w zupełności wystarczyłby mi zwykły ekran z Nintendo 2DS. Domyślam się jednak, że osoby, którym ten trójwymiarowy obraz się podobał, byłyby takim obrotem spraw rozczarowane.

REKLAMA

Aktualizacja (14.07, 19:38)

Pojawiła się właśnie informacja o zakończeniu produkcji New Nintendo 3DS na rynek europejski - czyli de facto globalnie, bo konsola nigdy nie była sprzedawana w USA. Oznacza to, że w ofercie firmy, z całej rodziny konsol wydanych na przestrzeni ostatnich sześciu lat, pozostały tylko modele Nintendo 2DS i New Nintendo 3DS XL. Pod koniec lipca dołączy do nich New Nintendo 2DS XL.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA