Biznes  / News

Teraz dostaniemy roczną, bezpłatną gwarancję na smartfony i tablety z AliExpress

139 interakcji
dołącz do dyskusji

Zakupy w Chinach staną się jeszcze bardziej opłacalne? Allianz będzie teraz świadczył roczną gwarancję na telefony i tablety kupione w Chinach na AliExpress.

Na stronie najpopularniejszego, chińskiego sklepu pojawiła się strona z informacją:

Jeśli twój telefon lub tablet, który kupiłeś na AliExpress przestał działać z winy wady produkcyjnej Allianz Global Assistance pomoże ci w szybkiej naprawie lub wymianie. Usługa działa w Hiszpanii, Francji, Polsce, Niemczech, Belgii, Włoszech i Holandii.

Wygląda na to, że oferta działa już teraz, gdyż przy zakupie pojawia się informacja o gwarancji:

aliexpress

Nie znamy niestety szczegółów tego, jak gwarancja będzie wyglądała w praktyce. Czy rola Allianz ograniczy się do asysty w zamówieniu transportu do Chin i z powrotem? Czy może ubezpieczyciel będzie wynajmował serwisy w kraju i do nich odsyłał wadliwe sztuki?

Nie jest to pierwsze podejście AliExpress do kwestii gwarancji w krajach europejskich. Wcześniej kupujący mogli wykupić za kilka dolarów ubezpieczenie Warranty Group. Teraz dostajemy to samo albo i lepiej, ale za darmo.

Jak skorzystać z gwarancji na AliExpress?

Jeśli zorientujecie się, że wasz sprzęt ma problem z prawidłowym działaniem AliExpress radzi wysłać odpowiednie zgłoszenie przez system Allianz.

Darmowa gwarancja nie jest niczym nowym w przypadku chińskich sklepów. Przykładowo Gearbest daje każdemu kupującemu 14 dni na odstąpienie od warunków zakupu, a także roczną gwarancję. Podobnie robi również Ibuygou. Tu jednak realizacja gwarancji odbywa się w Polsce, a transport gwarantuje DHL. Coraz popularniejsze wśród kupujących w Chinach jest również kupno ubezpieczenia od VAT.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst