REKLAMA

Fantastyczna wiadomość - T-Mobile również rezygnuje z opłat roamingowych

Operator T-Mobile ogłosił właśnie, że rezygnuje z opłat roamingowych na terenie Unii Europejskiej. Gdyby nie Orange, na taką obniżkę klienci T-Mobile musieliby poczekać jeszcze długo.

06.06.2017 16.06
t-mobile roaming inaczej
REKLAMA
REKLAMA

Tylko Orange bowiem od początku wprowadził zasadę Roam Like At Home bez żadnych dodatkowych zobowiązań, dopłat i zapisów drobnym drukiem. Zasada ta sprowadza się do tego, że abonentów tej sieci obowiązują takie same opłaty związane z korzystaniem z telefonu za granicą, jak w kraju. O ile to „za granicą” znajduje się w obrębie Unii Europejskiej

Opłaty roamingowe znikną również dla klientów T-Mobile.

Nowy cennik - jak podaje Telepolis -  wejdzie w życie 15 czerwca 2017 r. Wcześniej operator zapowiadał wprowadzenie tzw. widełek. Sprowadzało się do tego, że abonenci z nielimitowanym czasem połączeń obowiązującym w Polsce, mieliby do wykorzystania darmowe, ograniczone pakiety minut za granicą. Teraz już tak nie będzie. Nielimitowane minuty obowiązywać będą we wszystkich krajach UE.

Wyjątkiem będą sytuacje, w których przez cztery miesiące częściej korzystamy z naszego telefonu przebywając za granicą, niż na terenie kraju. W takim przypadku operator może poprosić nas o wyjaśnienie tej sytuacji i po 14 dniach zacząć naliczać dodatkowe opłaty. Większość abonentów nie ma się jednak czym przejmować.

W przypadku pakietów internetowych jest trochę gorzej.

Na chwilę obecną T-Mobile udostępniło informacje dotyczące pakietów internetowych dla abonentów korzystających z najnowszych taryf operatora: T1, T2 i T3. W skrócie: zagraniczne paczki będą trochę mniejsze, niż te oferowane na terenie Polski. Wynika to z wysokich stawek hurtowych na terenie Unii.

Aktualnie sytuacja wygląda następująco:

Abonament2GB5GB10GBNo limit
T11,55 GB w UE2,05 GB w UE2,55 GB w UE3,1 GB w UE
T2-2,55 GB w UE3,1 GB w UE3,6 GB w UE
T3--3,6 GB w UE4,1 GB w UE
REKLAMA

Cenniki roamingowe dla wszystkich taryf zostaną w najbliższym czasie udostępnione na stronach T-Mobile.

Pozostaje nam tylko czekać, jak na wprowadzone przez T-Mobile zmiany w opłatach zareagują inni polscy operatorzy. Chociaż trzeba przyznać, że T-Mobile i Orange mają trochę ułatwione zadanie - nie każdy dostawca łączności bezprzewodowej w Polsce jest operatorem międzynarodowym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA