REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nowocześniejsza modulacja QAM już w T-Mobile! A po ludzku: Internet LTE będzie szybszy

T-Mobile poinformował, ze wdraża do swojej sieci wyższe modulacje QAM. Konkretnie, QAM256 do pobierania i QAM64 do wysyłania. Przełoży się to na mniejsze obciążenie sieci i szybszy Internet LTE dla użytkowników.

29.06.2017
13:09
T-Mobile Volte VoWiFi Wi-Fi Calling
REKLAMA
239 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nowe modulacje wdrażane przez T-Mobile, QAM256 dla ściągania i QAM64 dla wysyłania danych, spowodują większe „upychanie” danych, a w rezultacie większą pojemność sieci i wyższe prędkości przesyłania danych. +

Modulacja QAM256 pozwoli na zwiększenie maksymalnych prędkości ścigania danych w stosunku do powszechnie wykorzystywanej w LTE QAM64 o około 30 proc. Z kolei modulacja 64QAM dla wysyłania, oznacza wzrost o nawet 50 proc. w stosunku do 16QAM.

Z punktu widzenia użytkowników to większa pojemność sieci, wyższe średnie prędkości przesyłania danych. W praktyce, w dobrych warunkach radiowych, maksymalne osiągane prędkości na częstotliwościach 800MHz wzrastają z 73 do 97Mb/s, a w 2600MHz ze 110 Mb/s do 146Mb/s. Maksymalna, teoretyczna, to 354 Mb/s, jednak jest skrajnie nieprawdopodobne by zaistniały w rzeczywistości tak dogodne warunki, by ją uzyskać.

Szybkość LTE w T-Mobile wzrasta. Z tej okazji sieć postanowiła utrzeć nosa konkurencyjnej sieci Play.

REKLAMA

Po „branżuni” zaczął już krążyć powyższy mem, który – skoro jest cytowany przez samo T-Mobile i obecny w informacji prasowej od tego operatora – zapewne został przez niego stworzony. Kto rozszyfruje o co chodzi, poza „rolling-joke” w postaci „słynnych amerykańskich naukowców”?

To oczywiście nawiązanie do obniżenia prędkości transferu danych przez Play w roamingu. Operator ten do tej pory oferował pełen zasięg wszystkich czterech krajowych sieci, uzupełniając tym samym braki we własnych nadajnikach. Teraz jednak, gdy będąc w Play korzystamy z roamingu krajowego, mamy obniżoną przepustowość łącza do raptem 1,5 Mb/s.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA