REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oto 9 gier, które szczególnie warto kupić na wyprzedaży na Steam - wybór blogerów Spider's Web

Razem z Maćkiem i Hubertem postanowiliśmy przygotować listę gier, które warto kupić na Steam Summer Sale 2017.

22.06.2017
22:21
steam summer sale 2017
REKLAMA
REKLAMA

Wybór tytułów jest oczywiście w 100 proc. subiektywny. Gdybyście chcieli polecić coś od siebie, komentarze są do waszej dyspozycji. A teraz do dzieła.


Nie mówię, że jest to idealna strategia, ale gra się w nią na tyle fajnie, że kampanię ukończyłem już kilka razy. Fanom figurkowej wersji zdradzę od razu, że Creative Assembly nie trzymało się sztywno zasad obowiązujących w wersji analogowej, ale podkreślam: gra i tak jest cholernie miodna. Gdybyście zdecydowali się na jej zakup, gorąco polecam przejrzeć listę modów dostępnych na Steamie. Niektóre z nich są świetne. Cena: 20,39 euro.


Moja ulubiona gra niezależna z zeszłego roku. Po przecenie na Steam Summer Sale za 20,85 euro można kupić ją z nowym dodatkiem Crimson Court, co spokojnie starczy na kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Darkest Dungeon to w skrócie eksplorator losowo generowanych lochów z fenomenalnym systemem walki utrzymany w klimacie dark fantasy. Momentami jest tak bardzo dark, że wychodzi z tego parodia, ale gra się w to świetnie. Polecam. Cena: 9,19 euro za podstawkę, 9,99 euro za dodatek lub 20,85 euro za cały pakiet (ze ścieżką dźwiękową).


Uwielbiam slashery, nic nie poradzę. Dlatego też czekałem z kartą kredytową w ręku (i w przenośni) na jakąś sensowną przecenę Nier: Automata, bo jak na grę na PC, kosztowała całkiem sporo. No i w końcu się doczekałem. Jeśli podobały wam się Soulsy i skończyliście już The Surge, to warto zainteresować się tym tytułem. Po pełną recenzję gry odsyłam do tekstu Szymona, a ja idę sobie pograć i oddaję głos Maćkowi. A, cena to 41,99 euro.

Wybór Maćka Gajewskiego:


[Gajewski]

Ta gra to swego rodzaju zadośćuczynienie za porażkę, jakim było ostatnie SimCity. To dopracowany, bardzo przyjemny dla oka symulator miasta, którym musimy zarządzać. Dobrze skonstruowany interfejs i system samouczków powodują, że nawet mniej wprawni gracze szybko nauczą się podstaw obsługi gry, a zaawansowane algorytmy symulacji powinny usatysfakcjonować tych bardziej wymagających graczy. Gra ma niestety jedną wadę: wymaga sporo od naszego komputera... Cena: od 7,49 euro.


Zarzuty względem długości trybu dla pojedynczego gracza w grach Call of Duty są zasadne. Twórcy stawiają na filmowość doświadczenia, dopracowując każdy moment w grze do - ich zdaniem - perfekcji. To niestety oznacza, że nie są w stanie zapewnić tak szczegółowo wyreżyserowanego doświadczenia na dłużej niż kilka, kilkanaście godzin. Obniżka na Steamie nie tylko czyni zakup tych gier mniej bolesnym, ale też bonusowo otrzymujemy tryby multiplayer, a te - dla odmiany - są cenione przez miliony graczy na całym świecie. Cena: od 29,99 euro.


Gdybym nie był zadeklarowanym konsolowcem, to swoje pieniądze wydałbym na Steamie na przecenione gry z serii Final Fantasy. Uwielbiam piękne opowieści, uwielbiam dopracowane gry RPG. Final Fantasy, według opinii absolutnie wszystkich, których pytam, właśnie takie jest. Mnie od zawsze odrzucała estetyka wizualna tej gry, nigdy nie odpowiadała mi ta japońska stylistka. Tak wysokie obniżki spowodowałyby, że dałbym tym grom szanse. Jedyne, czego nie byłbym pewien, to od której zacząć. Cena: 7,99 euro.

Wybór Huberta Talera:


[Taler]

Niektórzy o tej grze mówią, że to taki Assasin's Creed w świecie Tolkiena. Nie mam z tym problemu, choć mi przypomina bardziej ostatnie growe Batmany. Wielki, świetnie pokazany świat, prymitywna kultura orków i likwidowanie kolejnych orczych generałów, to naprawdę znakomita rozrywka. Na wyprzedaży kupimy ją już za 3,99 euro.

steam summer sale 2017 class="wp-image-573291"

Tak, polecam taką staroć. W pomarańczowym pudełku od Valve otrzymujemy Half-Life 2, Half Life 2 Episode One, Half Life 2 Episode Two, Portal oraz Team Fortress 2. Seria Half-Life 2 to klasyka gier wideo, do dziś grywalna i modowalna, a Portal to doskonała unikalna w stylu łamigłówka. Kupimy ją teraz zaledwie za 3,79 euro

Była gra AAA, była klasyka, czas na indie. Gra stworzona w pocie czoła w ciągu kilku lat przez jednego człowieka to niewyobrażalnie bogata w treści symulacja farmy połączona z przygodówką i RPG. Wyobraźmy sobie coś w rodzaju serii Harvest Moon na sterydach i z mnóstwem aktywności, możliwością rozwoju postaci, tworzeniem przedmiotów. W tej grze można nawet się ożenić z NPC (po odpowiednio długiej pracy nad związkiem) i łowić ryby. Teraz za 8,49 euro

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA