REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Smartfony Wiko trafiają do Play. Teraz każdy będzie mógł sobie pozwolić na dobry telefon

Operator Play dołączył do swojej oferty urządzenia Wiko. Na początek wprowadzono dwa interesujące modele ze średniej i niskiej półki cenowej. Co ważne, smartfony Wiko w Play będą całkiem tanie i będzie mógł sobie na nie pozwolić praktycznie każdy.

12.06.2017
15:27
Smartfony Wiko w Play! Oto dobre telefony w przystępnych cenach
REKLAMA
REKLAMA

Wiko coraz śmielej działa w Polsce. Jeszcze kilka lat temu o tej marce nie słyszał niemal nikt, a teraz coraz częściej smartfony i akcesoria tworzone przez tę firmę można zobaczyć w sklepach oraz rękach użytkowników. Francuzi uznali jednak, że te kanały sprzedaży im nie wystarczą, więc rozpoczęli współpracę z operatorem Play.

Pierwszym modelem Wiko dostępnym w sieci Play będzie Ufeel Prime.

Miałem okazję testować to urządzenie. Ten sprzęt ze średniej półki cenowej jest obecnie najlepszym sprzętem dostępnym w ofercie Wiko. Jego główne wyróżniki to metalowa obudowa przekładająca się na bardzo dobrą jakość wykonania oraz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 współpracujący z 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Specyfikacja ta zapewnia wydajność wystarczającą dla większości użytkowników.

Telefon jest poręczny, ponieważ ma 5-calowy wyświetlacz. Jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli, trudno też przyczepić się do jego jasności i odwzorowania barw. Ufeel Prime ma też przydatne rozwiązania, takie jak czytnik linii papilarnych oraz obsługa dwóch kart SIM. Szkoda, że zabrakło w nim szybkiego ładowania oraz NFC do płatności zbliżeniowych, ale widocznie w telefonie ze średniej półki cenowej nie można mieć wszystkiego.

 class="wp-image-531154"

Warto wspomnieć także o tylnym aparacie z matrycą 13 megapikseli z podwójną diodą doświetlającą oraz obiektywem o jasności f/2.2. Z aparatu można korzystać w trybie manualnym, co nie jest standardem w tej półce cenowej. Miłośnikom selfie z kolei spodoba się przedni aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, który ma własną diodę doświetlającą. Dzięki niej będzie można robić świetne autoportrety nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Dodatkowo do telefonu zostanie dołączona opaska sportowa WiMate o wartości 399 zł. Akcesorium to jest wykonane ze stali nierdzewnej oraz spełnia certyfikat IP67. Dzięki temu jest odporne na zachlapanie, deszcz oraz kurz. Jest ona wyposażona w liczne funkcje sportowe, takie jak osobisty asystent, całodobowy monitoring rytmu serca oraz inteligentny trener. Może też działać jako zegarek i wytrzymuje do 5 dni aktywnego użytkowania bez ładowania.

Wiko ma też coś dla mniej wymagających użytkowników.

Smartfony Wiko w Play class="wp-image-570971"

Osoby szukające tańszego modelu powinny zainteresować się smartfonem Wiko Freddy. To typowy sprzęt przeznaczony dla mało wymagających użytkowników, który jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD. Ma też 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 854 x 480 pikseli a także dwa aparaty z matrycami 5 i 2 megapiksele. Dzięki wielu wersjom kolorystycznym sprzęty te powinny spodobać się dzieciom i nastolatkom.

Ile kosztują smartfony Wiko w Play?

REKLAMA

Wiko Ufeel Prime z opaską WiMate w abonamencie Formuła S (50 zł miesięcznie) kosztuje 459 zł. W abonamencie Formuła M (65 zł miesięcznie) jego cena spada do 399 zł, zaś najwyższym abonamencie Formuła L (95 zł miesięcznie) trzeba za niego zapłacić zaledwie 1 zł. Z kolei Wiko Freddy w każdym z wymienionych abonamentów kosztuje tylko złotówkę.

Jak widać, smartfony Wiko w Play nie są drogie i będzie mógł sobie na nie pozwolić niemal każdy. Sprzęty te są bardzo ciekawą alternatywą dla droższych urządzeń bardziej popularnych marek, lecz nie ustępują im pod naprawdę wieloma względami. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że również inni operatorzy będą umieszczać w swoich ofertach tego typu smartfony, a bogaty wybór dostępnych sprzętów i spora konkurencja przełożą się na niższe ceny wszystkich urządzeń mobilnych.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA