REKLAMA

Apple pokazuje profesjonalny film z iPhone’a. Z tymi aplikacjami możesz nagrać podobny

Nowa kampania reklamowa Apple skupia się na filmowaniu przy użyciu iPhone’a. Tyle tylko, że użytkownicy już dawno prześcignęli Apple w tej kwestii! Oto aplikacje, z którymi osiągniesz najlepsze rezultaty.

09.06.2017 16.41
Apple pokazuje profesjonalny film z iPhone’a. Z tymi aplikacjami nagrasz podobny
REKLAMA

Kampania Shot on iPhone to jeden z najlepszych przykładów na to, jak powinno się reklamować aparat w urządzeniu mobilnym. Dawniej producenci pokazywali coraz wymyślniejsze ujęcia przedstawiające stronę techniczną, a więc np. przekroje soczewek wewnątrz obiektywu.

REKLAMA

Apple poszedł zupełnie inną drogą. Żadnych informacji technicznych, żadnych parametrów. Zamiast tego to, co liczy się najbardziej czyli finalne efekty, jakimi są zdjęcia i filmy. Na dodatek są to materiały, które (rzekomo) zarejestrowali użytkownicy iPhone’ów, a nie agencje działające na zlecenie marketingowców. Tak między nami, trudno mi w to do końca uwierzyć, ale to nie zmienia rewelacyjnego podejścia do reklamy.

Zamiast technikaliów, najlepsze zdjęcia. Bo obraz wyraża więcej niż tysiąc słów.

Apple pokazało nową odsłonę swojej kampanii, tym razem skupiając się na filmowaniu iPhone'em. Na pięknym filmie wykorzystującym wiele ujęć w slow-motion widzimy m.in. zbliżenia na rój pszczół, ujęcia lodowców pokazanych z lotu ptaka, starożytne świątynie skąpane promieniami zachodzącego słońca, czy ładnie skadrowane krajobrazy.

Jest na czym zawiesić oko, a całość dopełnia fragment książki Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie (A Pale Blue Dot), czytany przez autora, astronoma Carl Sagan. We fragmencie słyszymy opis wyjątkowości naszej planety na tle innych ciał niebieskich.

Jest na czym zawiesić oko, ale ty również możesz nagrywać smartfonem na wysokim poziomie.

Mamy wielkie szczęście żyć w czasach, kiedy kieszonkowe urządzenie może pełnić rolę rewelacyjnego uzupełnienia kamery, a czasami wręcz ją zastąpić.

Pod względem sprzętu każdy nowoczesny smartfon z wyższej półki jest w stanie dostarczyć ładny obrazek. Na pierwszy plan zaczyna wychodzić software, dlatego warto wybrać dobrą aplikację do nagrywania, która wyciśnie ze sprzętu ostatnie soki. Oto przykłady takich aplikacji.

Filmic Pro to jedna z najpopularniejszych i najlepszych aplikacji do profesjonalnego filmowania smartfonem.

Aplikacja ma szereg opcji znanych z dedykowanych aparatów i kamer, a których nie znajdziemy w podstawowej aplikacji do nagrywania. Przykładowo, Filmic Pro umożliwia dobór liczby klatek na sekundę, czy wybór jakości nagrań.

Kapitalnym przykładem użycia tej aplikacji jest krótkie wideo Fluorescent Nights nagrane na potrzeby kampanii promocyjnej obiektywów mobilnych Moment. Trudno w to uwierzyć, ale film powstał tylko przy wykorzystaniu iPhone’a wspieranego dodatkowymi obiektywami i aplikacją Filmic Pro.

Kolejnym filmem z tej serii jest Small Things.

Filmic Pro w 2015 roku posłużyła też do nagrania pełnometrażowego filmu pt. Mandarynka (Tangerine). Film nagrano przy pomocy iPhone’a 5S. Zwiastun możecie zobaczyć poniżej.

Z kolei w 2015 roku firma Bentley nagrała reklamę Intelligent Details, w której nagrywała tylko przy użyciu iPhone’a i aplikacji Filmic Pro.

Aplikacja Filmic Pro kosztuje około 49 zł w sklepie Google Play oraz 69,99 zł w sklepie App Store. To spory wydatek jak na aplikację mobilną, ale w zamian otrzymujemy narzędzie pozwalające kontrolować właściwie wszystko to, na co pozwala smartfon.

Inne aplikacje też mogą się przydać.

Jeśli masz już nagrany materiał i chciałbyś kontynuować pracę na smartfonie, z pomocą przyjdzie szereg aplikacji, które możesz wykorzystać.

Cameo - edytor wideo na iPhone’a prosto od twórców platformy Vimeo. Pozwala na prostą edycję i ma łatwy mechanizm dodawania soundtracku pod materiał. Możemy przebierać z kilku gotowych kompozycji, co bardzo przyspiesza stworzenie klipu. Cameo można pobrać za darmo.

iMovie - naturalny wybór dla posiadaczy iPhone’ów. To darmowa aplikacja, która bardzo zgrabnie łączy spory wachlarz możliwości z prostotą obsługi. W mobilnym iMovie również znajdziemy gotowe presety, które pozwolą stworzyć wideo w konwencji hollywoodzkiego trailera. To świetny (choć już trochę oklepany) pomysł na wideo wakacyjne.

PowerDirector to z kolei propozycja aplikacji do montażu dla posiadaczy Androida. Aplikacja daje spore możliwości i stara się czerpać jak najwięcej z desktopowych programów do edycji wideo.

Adobe Premiere Clip - to ciekawe i stosunkowo mało znane narzędzie, które pozwala na montaż filmów na iOS i Androidzie. Jeśli liczysz na mobilną wersję Adobe Premiere Pro, Clip będzie rozczarowaniem. To dość prosta aplikacja do bardzo podstawowego montażu, aczkolwiek mniej zaawansowanym użytkownikom powinna w zupełności wystarczyć.

REKLAMA

FxGuru to z kolei narzędzie do nakładania na filmy efektów specjalnych. W aplikacji znajdziemy wiele gotowych efektów, które można nakładać na filmy. Mogą to być np. spadające z nieba satelity, albo nosorożce przebiegające przez ulice. FxGuru można pobrać na iOS i Androida.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by mobilne nagrania edytować także w desktopowych programach. Ze swojej strony polecam Adobe Premiere Pro (PC), DaVinci Resolve (Mac i PC, darmowy) oraz Final Cut (Mac).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA