REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Weterani, do broni! Ruszają otwarte testy świetnie zapowiadającego się Quake Champions

Chociaż mam obawy co do konsekwencji darmowego charakteru tej produkcji, Quake Champions zapowiada się naprawdę dobrze. W redakcji Spider’s Web mieliśmy już okazję ograć sieciową strzelaninę. Od 12 maja podobną szansę otrzyma każdy gracz.

12.05.2017
11:10
Weterani, do broni! Ruszyły otwarte testy Quake Champions!
REKLAMA
REKLAMA

Po serii zamkniętych testów Quake Champions nareszcie przechodzi w fazę otwartej bety. Wraz z 12 maja 2017 roku areny sieciowej strzelaniny zostają otwarte dla wszystkich śmiałków, którzy chcą wziąć udział w rozgrywkach. W ten sposób Saber Interactive oraz Id Software zamierzają sprawdzić wytrzymałość serwerów, które mają kluczowe znaczenie dla każdej sieciowej strzelaniny. Co dopiero dla tak dynamicznej produkcji, jak Quake Champions. Tutaj wszystko musi działać jak w szwajcarskim zegarku.

Otwarte testy Quake Champions potrwają od 12 do 21 maja 2017 roku.

W momencie pisania tej wiadomości na witrynie gry wciąż można ubiegać się jedynie o klucz do zamkniętej bety. Zmieni się to w przeciągu kilku następnych godzin. Jeżeli tak jak ja nie możecie się doczekać rozpoczęcia testów, na pewno pomoże obserwowanie oficjalnego profilu Quake Champions na Twitterze oraz Facebooku.

Jest z kolei na co czekać. Pozwolę sobie przytoczyć fragment pierwszych wrażeń Huberta Talera, który opisał swój kontakt z tą produkcją na Spider’s Web:

„W zamkniętej becie, w którą miałem okazję grać, były do wyboru jedynie trzy mapy – ale każda miała swój unikalny klimat i każda powodowała, że zaczynało budować się jakąś podstawową strategię dotyczącą potencjalnych kryjówek, sekretów, czy dopalaczy do zebrania. Tak, Quad Damage powraca w pełnej glorii.

Bawiłem się doskonale, poziomy zbudowane są w przemyślany sposób a ganianie się z innymi graczami i zdobywanie fragów wywołało momentalny uśmiech na mojej twarzy. To jest prawdziwy powrót do przeszłości i dni świetności gier z serii Quake!

Spędziłem w grze kilka godzin, zobaczyłem wszystkie dostępne areny i zagrałem kilkoma bohaterami (najwięcej jednak darmowym Rangerem) i jestem naprawdę mile zaskoczony, jak miodna jest to gra."

Producenci Quake Champions robią wszystko, aby wykorzystać potencjał platformy PC

Raczej nie ma co liczyć na obecność tej gry na konsolach. No, przynajmniej nie w najbliższym czasie. Quake Champions jest tworzone dla wymagających, starszych, pamiętających czasy Areny oraz Unreala wyjadaczy. Producenci piszą sieciową strzelaninę pod 120 Hz, co dyskredytuje PlayStation 4, Switcha oraz Xboksa One. Ma być powrót do stałej szkoły, przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

REKLAMA

Oczywiście Quake Champions zadziała również na starszym sprzęcie. Strzelanina nie posiada blokady liczby klatek, promując zasadę - im więcej, tym lepiej. Gra nie otrzymała również ostatecznej daty premiery. Jej producenci deklarują, że najpierw wolą skoncentrować się na odpowiednim zbalansowaniu swojego dzieła. To będzie o tyle trudne, że darmowe Quake Champions wprowadza do rozgrywki unikalne zdolności zawodników, a także mikro-transakcje napędzające ekonomię gry.

To co, pomożecie?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA