REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Pocket właśnie pokazał, jak świetnie wygląda i działa Instant Apps w praktyce

Mam dobre wieści dla tych, którzy często czytają artykuły na swoich smartfonach z Androidem. Pokochacie nowość od Pocketa.

19.05.2017
16:45
Pocket Instant App - korzystaj z aplikacji, nawet gdy jej nie zainstalowałeś
REKLAMA
REKLAMA

Kto pamięta o Android Instant Apps? Przyznam się bez bicia, że sam zdążyłem o nich zapomnieć. Google po raz pierwszy zaprezentował koncepcję aplikacji dostępnych bez instalowania na smartfonie już w zeszłym roku, ale takich programów – jak dotąd – istniała raptem garstka.

Teraz, w czasie konferencji Google I/O 2017 gigant z Mountain View otworzył program Android Instant Apps dla wszystkich developerów. Możemy więc być pewni, że wkrótce aplikacje natychmiastowe zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu.

Na czym to polega? Otóż Instant App to aplikacja, której… nie musimy mieć na telefonie, by z niej skorzystać. Otwiera się ona automatycznie np. po kliknięciu w kompatybilny link w przeglądarce czy medium społecznościowym. Jeśli zobaczymy gdzieś link do Vimeo, nie otworzy się on w Google Chrome, lecz w natychmiastowej aplikacji Vimeo. I tak dalej, i tak dalej.

Teraz swoją natychmiastową aplikację pokazał Pocket.

Pocket to bodajże najlepsze w Internecie narzędzie do czytania i zapisywania treści na później. Nic więc dziwnego, że mnóstwo ludzi dzieli się zapisanymi przez siebie treściami wprost z aplikacji.

Ci, którzy aplikacji na smartfonie nie posiadają, a klikną w link udostępniony przez użytkownika Pocketa, teraz będą mogli przeczytać artykuł zupełnie tak, jakby korzystali z narzędzia. I przy okazji od razu odkryć inne, ciekawe treści.

Pocket Instant App – jak to działa?

Po kliknięciu w link udostępniony z Pocketa, artykuł otworzy się w Pocket Instant App (aplikacji natychmiastowej) w widoku artykułu – a więc z wyciętymi reklamami i innymi „rozpraszaczami”, zostawiając czytelnika sam na sam z treścią materiału.

 class="wp-image-565587"

Dodatkowo poniżej czytanej treści zobaczymy podpowiedzi innych artykułów, rekomendowanych przez usługę. Sądząc po tym, jak dobrze działa już teraz mechanizm rekomendacji w Pockecie, możemy być pewni, że polecane materiały będą trafione i skłonią użytkowników nieposiadających aplikacji do kliknięcia w kolejne artykuły.

 class="wp-image-565588"

Po co Pocketowi aplikacja natychmiastowa?

To proste. Teraz każdy, kto posiada smartfon z Androidem od 6.0 wzwyż, gdy kliknie w link pochodzący z Pocketa, będzie mógł od razu poczuć, jak czyta się artykuły wewnątrz tego narzędzia.

Jeśli czytelnikowi spodoba się forma, jaką przybiera artykuł, jest duża szansa, że pobierze pełną wersję aplikacji. Ergo: Pocket Instant App to nic innego, jak kolejna próba przyciągnięcia nowych użytkowników do usługi.

REKLAMA

Trudno jednak uznać promocję Pocketa za nachalną, gdyż na Pocket Instant App wygrywają wszyscy. Pocket zyskuje nowych użytkowników, a użytkownicy Androida piękną, wygodną formę konsumpcji treści.

Oby inne usługi, szykując swoje natychmiastowe aplikacje, zrobiły to równie subtelnie. Wtedy koncepcja Android Instant Apps faktycznie ma szansę stać się rewolucją w świecie aplikacji mobilnych i zmienić sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA