REKLAMA

OnePlus 5 będzie miał aparat podrasowany przez DxO Mark

DxO to nie tylko laboratorium testujące smartfony, ale także producent aparatów. Tym razem francuska firma rozpoczęła współpracę z OnePlus, a jej efekty zobaczymy już w smartfonie OnePlus 5.

18.05.2017 16.19
OnePlus 5 będzie miał aparat podrasowany przez DxO Mark
REKLAMA

Rankingu DxO raczej nie trzeba przedstawiać osobom, które interesują się fotografią mobilną. Francuskie laboratorium od wielu lat testuje matryce i obiektywy dedykowanych aparatów, a od 2012 roku zajmuje się też samrtfonami. DxO stało się najpopularniejszą stroną porównującą jakość zdjęć między telefonami.

REKLAMA

OnePlus 5 plus DxO.

Tak może wyglądać OnePlus 5.
Tak może wyglądać OnePlus 5.

Na forum OnePlus pojawiła się informacja o tym, że DxO pomoże chińskiej firmie w optymalizacji aparatu OnePlus 5. Nie dostaliśmy jednak żadnych konkretów, w jaki sposób ta współpraca będzie realizowana.

DxO to nie tylko serwis Mark testujący urządzenia, ale też cała gama programów do edycji zdjęć (OpticsPro, Film Pack, ViewPoint, Photo Suite), a nawet cały aparat, a raczej przystawka do smartfona. DxO ONE Camera to moduł doczepiany do smartfona, zawierający własną matrycą (1”, 20 megapikseli) i obiektyw (f/1.8). Urządzenie zapisuje zdjęcia RAW i generalnie oferuje naprawdę dobrą jakość obrazu.

DxO zna się na rzeczy, więc jest duża szansa, że aparat OnePlus 5 zaskoczy nas jakością.

Tak, wiem, że wielu zarzuca DxO brak rzetelności, a wręcz korupcję, ale ja jestem ostrożny z takimi ocenami.

DxO to jeden z naprawdę niewielu podmiotów na świecie, które testują smartfony według tej samej procedury, dzięki czemu wyniki różnych urządzeń można ze sobą zestawiać.

Niektóre pozycje na liście najlepszych smartfonów są zaskakujące, ale podobne kontrowersje budził ranking „dużych” aparatów. W obu przypadkach nie zawsze lepsze jest to, co wygląda ładniej na pierwszy rzut oka. Może się okazać, że pięknie podbite kolory to nie zaleta, a wada, ponieważ są one przejaskrawione lub przepalone.

Nawet mimo podejścia do tematu z dystansem, współpraca z DxO wzbudza podejrzenia.

Wyobraźcie sobie, że trenerem sportowca zostaje osoba, która będzie sędziować w zawodach. W wielomiesięcznym treningu arbiter tłumaczy uczniowi, co sprawdza się najlepiej i co zrobić, by pokonać przeciwników. Co więcej ani sędzia, ani zawodnik nie podają do wiadomości publicznej żadnych szczegółów swojej współpracy.

REKLAMA

Przyznacie, taka współpraca jest co najmniej podejrzana. Po premierze OnePlus 5 będziemy się bacznie przyglądać jakości zdjęć i pozycji smartfona w rankingu. Jeśli OnePlus 5 będzie najlepszy, a DxO nie będzie miało zastrzeżeń co do jakości, taki wynik na pewno zaważy na wiarygodności serwisu.

OnePlus 5 ma zadebiutować już w czerwcu bieżącego roku. Według przecieków ma mieć podwójny aparat. Prawdopodobna specyfikacja obejmuje ekran AMOLED 5,5 cala o rozdzielczości Full HD, procesor Snapdragon 835, 6 GB RAM i 64/128 GB pamięci wbudowanej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA