REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Znamy polskie ceny wspaniałego Surface Pro. I zrzedła nam mina…

Nie ukrywam, że Surface Pro już teraz jest wstępnie obiektem mojego wysokiego pożądania. Hybryda ta zapowiada się po prostu rewelacyjnie. Niestety jego cena wyraźnie podkreśla dla kogo jest on przeznaczony.

23.05.2017
16:14
Surface Pro: polskie ceny są już znane. Zrzednie wam mina...
REKLAMA
REKLAMA

Surface Pro, tak jak właściwie wszystkie aktualne urządzenia z linii Surface (no może ewentualnie poza Laptopem), promowane są jako urządzenia dla specjalistów. Relatywnie niszowe, dla tych osób, które faktycznie na nich zarabiają. Ewentualnie dla zamożnych entuzjastów spodziewających się najwyższej dostępnej klasy urządzeń, ale przede wszystkim dla tych, którzy zarabiają.

Nie są to więc domowe urządzenia czy wypasione zabawki. Z Surface Pro jest nie inaczej. Microsoft pozycjonuje swoją hybrydę w miejscu, w którym faktycznie tylko ci, którzy pracują na wyższych stanowiskach, mogą sobie na niego pozwolić.

Oto polskie ceny Surface Pro:

  • Intel Core m3 z 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej: 4099 zł
  • Intel Core i5 z 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej: 4999 zł
  • Intel Core i5 z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej: 6499 zł
  • Intel Core i7 z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej: 7899 zł
  • Intel Core i7 z 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej: 10 999 zł
  • Intel Core i7 z 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej: 13 599 zł

A, i jeszcze jedno. Na tym nie koniec. Zarówno Surface Pro Signature Type Cover (dostępna w Polsce wyłącznie w platynowej wersji kolorystycznej) oraz Pióro Surface (dostępne w Polsce wyłącznie w wersji platynowej) to dodatkowy wydatek, odpowiednio, 799,90 zł oraz 449,90 zł.

 class="wp-image-565885"

To oznacza, że odpowiadający mi i zapewne większości użytkowników model z i5, 8 GB pamięci RAM, nowym Surface Pen i klawiaturą to wydatek 7750 złotych.

Aktualizacja: Od momentu publikacji tego tekstu zmieniły się ceny opublikowane na Microsoft Store w Polsce na nieco droższe. Tekst został uaktualniony o nowe ceny. Za zwrócenie uwagi na ten fakt przez czujnych Czytelników dziękuję.

Auć.

Surface Pro to bez wątpienia hybryda aspirująca do bycia najlepszym na rynku. W teorii już spełnia te kryteria. Wspaniała forma, nowoczesne podzespoły, znakomity rysik, jeszcze lepszy Type Cover, wyeliminowanie największej wady Surface Pro 4 jakim jest czas pracy na akumulatorze. Wszystko to jeszcze musimy potwierdzić we własnoręcznych testach, zapowiada się to jednak świetnie.

REKLAMA

Jednak ta świetność ma swoją cenę. Surface Pro to hybryda jedyny w swoim rodzaju, ale również pod względem ceny. Przeznaczony dla osób, które zarabiają sporo i które dzięki niemu zarabiać będą jeszcze więcej.

Znalezienia się w takiej rzeczywistości czy dążenia do niej życzę wam z całego serca. Obawiam się jednak, że większość z przyczyn ekonomicznych obejdzie się smakiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA