1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Kraków na tydzień zmieni się w europejską stolicę nowych technologii. Rusza Małopolski Festiwal Innowacji

Patronat medialny

To będzie tydzień pełen nowych technologii, innowacji i… pysznej kawy. Rusza Małopolski Festiwal Innowacji pod hasłem Korale, Górale i High-tech.

15.05.2017
18:14
Cinkciarz - superkomputer Nvidia GeForce i wirtualny kantor

Między 15 a 21 maja Kraków stanie się europejską stolicą pomysłów, biznesu i debaty o technologiach. To już 7 edycja Festiwalu Innowacji i tym razem organizatorzy przeszli sami siebie, bo w ramach Festiwalu odbędzie się ponad 90 wydarzeń, wspieranych przez 43 partnerów.

Imprezę otworzyła dzisiejsza konferencja o Sztucznej Inteligencji w Biznesie, w której brali udział m.in. Natalia Hatalska i Artur Kurasiński. Prelegenci mówili o tym, czy jesteśmy już gotowi na realne wdrożenie SI, które - jeszcze do niedawna - pozostawało w obszarze science-fiction.

Małopolski Festiwal Innowacji 2017 - co warto zobaczyć?

Chociaż większość wydarzeń będzie miała miejsce w Krakowie, część z nich odbędzie się także w Tarnowie, Chrzanowie, Słomnikach i Nowym Sączu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, choć na niektóre trzeba się zarejestrować, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Pełną listę wszystkich wydarzeń Małopolskiego Festiwalu Innowacji znajdziecie na stronie organizatora.

Na pewno warto przyjrzeć się atrakcjom, które przygotowali dla uczestników partnerzy Festiwalu.

Zobaczyć będzie można m.in. aplikację AFAST, wspomagającą rehabilitację zaburzeń mowy po urazach, laboratoria parku technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu i najnowocześniejsze urządzenie badawcze w tej części Europy - synchrotron SOLARIS.

Dla ciekawych, jak powstają multimedia i gry wideo, będzie możliwość poznania technik green-screningu, animacji poklatkowej, oraz dowiedzieć się czegoś więcej o tworzeniu hologramów i muzyki elektronicznej.

Najwięcej z Festiwalu wyniosą jednak aspirujący biznesmeni i startupowcy.

To dla nich Małopolski Festiwal Innowacji ma najwięcej do zaoferowania. Biorąc udział w rozmaitych wydarzeniach będzie można dowiedzieć się wszystkiego, co trzeba wiedzieć przed założeniem startupu czy rozkręcaniem własnego biznesu.

Uczestnicy dowiedzą się, jakich błędów unikać, zakładając startup czy działalność gospodarczą, a także będą mogli zasięgnąć porady prawnej.

Gwóźdź programu - innowacje… przy kawie.

Jak co roku na Małopolskim Festiwalu Innowacji najwięcej dzieje się przy kawie i nie inaczej jest tym razem. Podczas trzech spotkań warsztatowych z cyklu “Przy kawie o innowacjach” uczestnicy dowiedzą się więcej o komunikacji marketingowej.

Czym jest viral, guerilla i ambient marketing? Jak wygląda dziś marketing szeptany i jak wykorzystać go we współczesnej komunikacji? Jak wyróżnić produkt z tłumu między zalewem innych kampanii?

O tym wszystkim będzie można porozmawiać we wtorek, środę i czwartek. Liczba miejsc jest ograniczona, więc lepiej od razu zarezerwować miejsce.

Małopolski Festiwal Innowacji 2017 potrwa do niedzieli, 21 maja.

Jeżeli rozważasz założenie startupu, własnej firmy, pracy w branży, lub po prostu ciekawią cię nowe technologie i innowacje - nie może cię tam zabraknąć. Tym bardziej, że druga taka okazja na tak ogromne stężenie branżowej wiedzy w jednym miejscu, do tego za darmo, nadarzy się dopiero za rok.

W trakcie kolejnej edycji Festiwalu.

Patronat medialny
Najnowsze