REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Meble z IKEA zamówisz do 10 nowych miast, a dostawa... jest tańsza

IKEA po cichu rozszerza liczbę miast, do których można zamawiać meble przez internet z dostawą do domu. Na mapie pojawiło się aż 10 nowych lokalizacji, a dodatkowo zmalał koszt dostawy.

15.05.2017
10:42
IKEA onlina - meble przez internet w nowych miastach
REKLAMA
REKLAMA

IKEA uruchomiła sprzedaż online pod koniec ubiegłego roku, co spotkało się z bardzo pozytywnymi reakcjami internautów. Początkowo zamówienia przez internet były realizowane tylko we Wrocławiu i Warszawie, ale dostaliśmy obietnicę, że do końca 2017 roku wszyscy Polacy będą mogli kupować meble online.

IKEA małymi krokami realizuje ten plan. Teraz meble online mogą zamówić mieszkańcy 10 kolejnych polskich miast.

IKEA onlina - meble przez internet w nowych miastach class="wp-image-564386"

Szwedzka sieć wprowadziła możliwość zamówienia mebli przez internet wraz z ich transportem dla mieszkańców kolejnych dziesięciu miast. Są to: Koszalin, Olsztyn, Białystok, Szczecin, Radom, Zielona Góra, Częstochowa, Kielce, Rzeszów oraz Bielsko-Biała.

Do tego meble przez internet są dostępne we wszystkich miastach, w których znajduje się sklep IKEA, a także w okolicach tych miast. Są to: Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Katowice i Kraków. Dodatkowo W Opolu działa punkt odbioru zamówień online, do którego możemy zamówić meble.

Przy okazji IKEA wprowadza nowe, niższe ceny dostaw zakupów online.

IKEA onlina - meble przez internet w nowych miastach class="wp-image-564385"

IKEA wprowadziła nowy cennik dostaw, w którym pojawił się niższy przedział wagowy. Jeśli waga zamówienia nie przekroczy 50 kg, dostawa wraz z wniesieniem będzie kosztować 49 zł. Zmniejszyła się również cena dostawy za przedział wagowy 50–150 kg. Teraz jest to 99 zł.

Za dostawę towarów o masie do 300 kg zapłacimy 189 zł, do 450 kg - 299 zł, do 600 kg - 379 zł, a do 1 tony - 459 zł. Nowy cennik obowiązuje do 31 sierpnia i na razie nie wiadomo, czy po tym terminie będą dostępne najtańsze opcje dostawy.

Są jednak ograniczenia.

Na teranie 10 nowo dodanych miast IKEA realizuje dostawy tylko w konkretne dni tygodnia. Każde miast ma swoje dwa bądź trzy dni, w których są realizowane dostawy. Dla klienta jest to pewna niedogodność, ponieważ dostawy nie można przełożyć na inny dzień, ale myślę, że zalety z dostaw online przewyższają ten drobny mankament.

REKLAMA

A jak wygląda oferta online? Niestety jest ona zdecydowanie mniejsza niż w stacjonarnych sklepach. Przez internet można zamówić meble oraz akcesoria (gałki, zawiasy, oświetlenie szuflad), ale nie można zamawiać mniejszych artykułów. Akcesoria kuchenne, koce, czy pudełka nadal są dostępne tylko w stacjonarnych sklepach.

Meble można zamówić online na stronie IKEA, a także w salonach sieci oraz telefonicznie. Płatność jest realizowana online, a dowóz obejmuje także wniesienie do domu. Na razie nie ma możliwości zamówienia online montażu mebli. Więcej informacji znajdziecie na stronie IKEA.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA