REKLAMA

Blizzard szuka pracowników, a gracze czytają między wierszami. Nadchodzą "nieogłoszone jeszcze" gry

Blizzard nie spoczywa na laurach. Mimo posiadania już trzech odnoszących sukcesy uniwersów (Diablo, Starcraft oraz Warcraft), wciąż stara się wchodzić na nowe rynki i poszukuje nowości.

27.05.2017 17.44
Blizzard szuka pracowników. Nadchodzą "nieogłoszone jeszcze" gry
REKLAMA
REKLAMA

Taką dość sporą niespodzianką był (wspominany niedawno z okazji rocznicy premiery przez Szymona) Overwatch. Jest nie tylko pierwsza strzelanka od Blizzarda, ale też stworzono nowy świat. Świat, który dodatkowo ma potencjał na niezły rozwój. Wystarczy wspomnieć serię doskonałych filmów animowanych, z których niektóre (na przykład doskonały Ostatni Bastion!) moim zdaniem zasługują na Oscara w kategorii krótkich filmów animowanych.

Co dalej jednak? Nie zdziwiłoby mnie wykorzystanie potencjału Warcrafta na coś więcej niż World Of Warcraft.

Gracze czekają między innymi na nową wersję legendarnego RTS w tym świecie - każdy fan Warcrafta chętnie zagrałby w Warcraft 4. Być może któreś z tych marzeń się spełni - bo Blizzard planuje wydanie gry na systemy mobilne z wykorzystaniem świata Warcraft.

Skąd to wiadomo? Internauci potrafią czytać między wierszami. Źródłem dociekań są zazwyczaj strony z ogłoszeniami na temat możliwych karier w firmie. Twórcy gier nie mogą za dużo zdradzać w takich ogłoszeniach - muszą jednak napisać coś, co przyciągnie interesujących kandydatów.

 class="wp-image-567292"

Tak właśnie wydedukowano, na podstawie trzech kolejnych anonsów na stronie careeers.blizzard.com: firma potrzebuje programistów, grafików i specjalistów od efektów do „nieogłoszonego jeszcze projektu”. Na podstawie korelacji szczegółów ogłoszeń i miejsc pracy, dociekliwi fani doszli do wniosku, że jest to nowa gra mobilna, umieszczona w świecie Warcrafta. W ogłoszeniu napisano:

Dodatkowo wiemy, że zespół tworzący ją będzie niewielki i w użyciu jest silnik Unity. Może to nic nie oznaczać, ale może też oznaczać, że faktycznie taka gra powstaje.

Drugą ciekawą rzeczą, wygrzebaną przez internautów jest kolejny FPS, do którego Blizzard zbiera zespół od około roku. Nie wiadomo jednak czy będzie to osobny tytuł, czy stworzenie nowych funkcji lub port na nową platformę ich wciąż nowego produktu Overwatch. Mimo to w ogłoszeniu napisano: nowy / nieogłoszony produkt.

Czy warto wierzyć w takie dociekania?

Można, ale nie warto przywiązywać się do wyciągniętych wniosków i czekać na nieogłoszone gry. Wiele projektów w Blizzardzie jest jednak odwoływanych, nawet na późniejszym etapie rozwoju. Poniżej trzy najbardziej znane przykłady takich odwołanych projektów.

Starcraft Ghost

Za tym tytułem fani najbardziej płakali. Przeznaczona na konsole gra akcji osadzona w uniwersum StarCrafta. Brzmi pięknie prawda? Mieliśmy dostać akcję i elementy skradankowe oraz rozwoju postaci. Niestety jedyne, co po grze pozostało, to kilka filmów, powieść oraz… grób bohaterki o imieniu Nova umieszczony w World Of Warcraft

Warcraft Adventures: Lord of the Clans

Opowiadająca o przygodach przywódcy Hordy Thralla gra przygodowa zrealizowana w popularnym niegdyś stylu point and click. Niestety typowe dla Blizzarda dążenie do perfekcji spowodowało, że czas tego typu gier minął w trakcie jej powstawania. W tę grę - w formie niedokończonej - możemy zagrać. W 2016 roku pojawiła się ona na rosyjskich forach o grach.

Project Titan

REKLAMA

Gra MMO oparta o zupełnie nowy świat. Powstawała od 2007 do 2014 roku. Realia gry miały być oparte o fantastykę naukową, a gracze mogli zajmować się nie tylko walką, ale i np. tworzeniem przedmiotów na sprzedaż. Gra utrzymywana była w tajemnicy, nie pojawiły się żadne filmy z rozgrywki. Ci, którzy grę widzieli, opisują ją jak połączenie Destiny z Overwatchem - jednak tak naprawdę nic nie wiadomo o niej na pewno.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA