REKLAMA

Drugi najbogatszy Polak w 3D. Nie, to nie jest tytuł filmu

Drugi najbogatszy Polak - Michał Sołowow przejął 100 proc. udziałów w gliwickiej firmie 3DGence, specjalizującej się w przemysłowych drukarkach 3D.

03.04.2017 09.23
Michał Sołowow przejmuje 3DGence - polską firmę druku 3D
REKLAMA
REKLAMA

Michał Sołowow ma na koncie, w aktywach i pasywach, w sumie prawie 12 mld zł. Teraz za 1,6 promila swojej fortuny, czyli 20 mln zł, kupił całą firmę 3DGence. Co ciekawe, skorzystają na tym obie strony.

Sołowow posiada firmę Synthos, czyli potentata branży chemicznej, produkującego kauczuk. Synthos ma ogromne zaplecze R&D i doświadczenie w podbijaniu rynków zagranicznych, a tego teraz 3DGence potrzeba. Młodsza firma ze swojej strony może poszerzyć w przyszłości ofertę Synthosa o nowe materiały do druku 3D.

Synthos daje doświadczenie i R&D, a 3DGence potencjał rozwoju

Już teraz drukarki przemysłowe Polaków są doceniane na targach, choć na razie tylko w kraju. Firma zdobyła m.in. wyróżnienie: najlepszy produkt targów Dni druku 3D w Kielcach. Z polskich drukarek korzysta również wiele firm:

Drukarki 3DGence pracują także w takich firmach jak: Wielton - producent naczep, Bocar - producent wozów strażackich, FoMa Systems - producent znanych na całym świecie gimbali, czy firmie architektonicznej Medusa Group.

REKLAMA
Dedykowane oprogramowanie pozwoli na uzyskanie dużo lepszych efektów pracy urządzeń

Pieniądze Sołowowa zostaną dodatkowo wykorzystane na ekspansję międzynarodową, zwłaszcza w Europie i Australii, a także na stworzenie dedykowanego oprogramowania do drukarek - Slicer.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA