REKLAMA

Życie bez monet, czyli Slim Wallet Brodrene w praktyce - recenzja Spider’s Web

Nie ma Bluetooth, nie ma NFC, nie pozwala na lokalizację przez GPS. Jest po prostu ciekawym portfelem typu slim wallet, w którym zmieścisz wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. Portfel Brodrene - czy warto się nim zainteresować?

04.04.2017 08.11
Brodrene - cienki portfel - slim wallet
REKLAMA
REKLAMA

Co robi recenzja nietechnologicznego portfela na Spider’s Web? Testowaliśmy już podobne portfele, np. polski Woolet z wbudowanym akumulatorem i łącznością Bluetooth, ale wasze reakcje na takie produkty są umiarkowanie przychylne. Często padają komentarze, że szukacie podobnego portfela, tylko tańszego i bez elektroniki.

Ja też szukałem dobrego cienkiego portfela i w końcu go znalazłem.

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555188"

Cienkie portfele stają się coraz popularniejsze. Karty płatnicze i lojalnościowe możemy przenieść do smartfona, a zdjęcia dzieci lub drugiej połówki już dawno przerzuciliśmy do chmury.

Zalety cienkiego portfela są niebagatelne. Standardowy portfel nie mieści się w kieszeni spodni, w cienkiej kurtce, czy w marynarce. Zawsze trzeba mieć torbę lub plecak, lub ewentualnie… torebkę żony. Tymczasem slim wallet zmieści się w klapie marynarki, czy w tylnej kieszeni jeansów. Do tego pozostanie praktycznie niewidoczny.

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555191"
Portfel po lewej jest zapełniony, a po prawej - zupełnie pusty.

Od długiego czasu szukałem cienkiego portfela, który spełniałby kilka podstawowych założeń. Mój idealny portfel musi mieć:

  • miejsce na dowód rejestracyjny auta,
  • miejsce na 4 plastikowe karty (dowód osobisty, prawo jazdy, dwie karty płatnicze),
  • miejsce na kilka banknotów,
  • kieszonkę na monety.

To właśnie ostatni wymóg blokował mnie przed zakupem cienkiego portfela. Nie znalazłem na rynku produktu, który ma dobrą jakość wykonania, a do tego przy niewielkiej grubości miałby kieszonkę na monety, choćby była ona mała i niewygodna.

A monety bywają jednak przydatne. Do dokręcenia śruby statywu, do wózka w supermarkecie, do zostawienia napiwku. I w sumie na tym przydatność monet na co dzień się kończy. Nawet nie wiem kiedy to się stało, ale jakieś 99 proc. codziennych płatności wykonuję kartą lub, od niedawna, telefonem.

Koledzy z redakcji, którzy kupili cienkie portfele, zgodnie twierdzili, że da się żyć bez monet.

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555179"

Kuba na wszystkich spotkaniach redakcyjnych twierdzi, że portfel Manufaktury Milera to najlepszy produkt, jaki kupił od lat. Łukasz równie mocno chwalił firmę Brodrene. Dawid korzysta z Secrid Miniwallet, który dla mnie przekracza już akceptowalną granicę minimalizmu.

Portfel Brodrene ostatecznie… dostałem w prezencie. Początkowo zamierzałem go używać tylko na wyjazdach, ale polubiłem go na tyle, że w końcu rozstałem się z dotychczasowym, grubym portfelem.

Slim Wallet Brodrene - co mieści cienki portfel?

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555181"

Portfel mieści wszystko, co chciałem… prócz monet. Konstrukcja jest banalnie prosta i składają się na nią cztery zszyte płaty skóry naturalnej.

Po otwarciu portfela po lewej stronie mamy największą kieszeń, w której z powodzeniem mieści się dowód rejestracyjny w plastikowej wytłoczce. Po prawej stronie mamy miejsce na karty, a niżej na banknoty.

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555187"

Miejsce na karty jest nieco rozczarowujące. Tak naprawdę mamy dwie kieszonki na plastiki, a więc jeśli chcemy mieć ich cztery sztuki, to należałoby je wkładać podwójnie, po dwie do kieszonki. W takim układzie robi się już ciasno, a sprawne wysunięcie kart sprawia problem.

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555183"

Wygodniejszym rozwiązaniem przy czterech kartach jest rozbicie ich na dwa rzędy. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że dolna kieszonka nie ma przeszycia na środku, a po prostu oferuje jedną szeroką przestrzeń. Mimo to w układzie jak na zdjęciu powyżej wszystkie karty siedzą w portfelu bezpiecznie i nie przesuwają się. Banknoty przeniosłem z kolei na lewą stronę, nad dowód rejestracyjny.

Mam mieszane odczucia co do jakości wykonania.

Kilkukrotnie oglądałem cienki portfel Manufaktury Milera i niewątpliwie ma on lepszą jakość od Brodrene, choć jest przy tym ponad dwuipółkrotnie droższy. Skóra zastosowana w Brodrene nie jest wyprawiona, przez co zachowuje się specyficznie.

Portfel bardzo łatwo zbiera ryski, które następnie „rozpływają” się po powierzchni i stają się mniej widoczne, a po czasie w większości przypadków zupełnie znikają. Przestałem już walczyć z przesadnym dbaniem o skórę, bo wiem, że w końcu się ona zregeneruje. Esteci powinni jednak zaopatrzyć się w środki do pielęgnacji.

A jak żyje się bez monet?

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555178"

Śrubę statywu dokręcam kluczem, a monety do sklepowego wózka zacząłem trzymać w samochodzie, razem z kartami lojalnościowymi. To lepsze rozwiązanie, bowiem na większe zakupy i tak jeżdżę autem, a na co dzień nie muszę nosić w kieszeni zbędnych dodatków.

Nierozwiązanym problemem pozostają drobne napiwki. Zawsze można poprosić o doliczenie napiwku do płatności kartą, ale podobno kelnerzy nie przepadają za tym rozwiązaniem.

Do cienkiego portfela Brodrene można dokupić bilonówkę na monety, co jest dość dobrym pomysłem.

Podsumowując - czy warto kupić cienki portfel?

Brodrene - cienki portfel - slim wallet class="wp-image-555185"

Naprawdę polecam to rozwiązanie. Dodatkową zaletą jest fakt, że można płacić zbliżeniowo bez wyciągania karty... o ile masz w portfelu tylko jedną kartę z technologią zbliżeniową. Przy dwóch tworzy się konflikt.

REKLAMA

Jeśli chcesz się przekonać, czy cienki typ portfela się u ciebie sprawdzi, Brodrene może być dobrym wyborem, ponieważ jest stosunkowo tani (około 75 zł). Jeśli jesteś już przekonany, że polubisz slim wallet, warto rozważyć dopłatę do rozwiązania z wyprawioną skórą.

Osobiście jestem z Brodrene bardzo zadowolony i polecam ten rodzaj portfela. Nie jest to produkt idealny, ale sprawdza się o niebo lepiej niż typowy, gruby portfel, który zawsze sprawia problemy z noszeniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA