Biznes  / News

Największa inwestycja w polski startup. Skanska wyłoży 40 mln zł na ekspansję Business Linków

192 interakcji
dołącz do dyskusji

Skanska inwestuje w Business Linki. W ciągu 3 lat przeznaczy 40 mln zł na budowę nawet 12 biur co-workingowych w całej Polsce. Ma to uczynić Business Link największą tego typu organizacją w Europie i drugą na świecie.

Skanska to szwedzka firma, która zrealizowała w Polsce już wiele projektów, m.in. most Milenijny czy autostrada A1 na trasie Gdańsk – Toruń. W regionie firma jest obecna nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Natomiast Business Link to sieć 12 biur co-workingowych. Sieć dysponuje obecnie powierzchnią 13,6 tys. m2, które wynajmuje głównie startupom. Dotychczas skorzystało z nich 1350 przedsiębiorców.

Umowa Business Link i Skanski to joint venture, które zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych trzech lat. Skanska obejmie do 50 proc. udziałów w nowych lokalizacjach, ale to Business Link będzie zarządzał biznesem.

Zyskujemy możliwość zbudowania wyjątkowego ekosystemu innowacji w Europie. Business Link ma szansę stać się największą tego typu organizacją w Europie i drugą na świecie  – powiedział Dariusz Żuk, prezes Business Link. Otwieramy biurowce, które były zarezerwowane dla korporacji na mniejsze firmy. Dajemy przedsiębiorcom to, z czego słynie Europa Środkowa: dostęp do świetnych specjalistów, którzy teraz mogą współpracować z największymi korporacjami - dodała Katarzyna Zawodna, prezes spółek biurowych Skanska w Europie Środkowej.

Każdy Business Link będzie miał między 4, a 5 tys. m2. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanę ogłoszone 4 nowe lokalizacje. Przedstawiciele Joint Venture nie ukrywają, że możliwa jest również ekspansja na inne kraje regionu, gdzie obecnie są Szwedzi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst