REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W PKP Intercity pojawią się wagony do coworkingu. Tak, będzie Wi-Fi!

PKP Intercity postanowiło zadbać o potrzeby swoich klientów, którzy w trasie do Warszawy i ze stolicy muszą wypełniać swoje obowiązki służbowe. Wraz z Idea Bankiem koleje uruchamiają w niektórych pociągach wagony do coworkingu, w których w końcu skorzystamy z Wi-Fi.

26.04.2017
19:20
Wagony Idea Bank w PKP Intercity
REKLAMA
276 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dużo podróżuję na trasie Śląsk - Warszawa. Przyznam szczerze, że coraz bardziej jestem zniesmaczona jakością usług PKP. Ostatnio Pendolino, którym jechałam, spóźnił się na wstępie ponad 20 minut, a w efekcie przyjechałam do stolicy 45 minut później niż wynikało to z rozkładu. W ciągu ostatnich miesięcy jeden jedyny raz wsiadałam w swoim rodzinnym mieście do pociągu o czasie. Nie mówiąc już o samej jakości polskich kolei. Wagony bez przedziałów w zwykłym Intercity, nie Premium, nie mają nawet kontaktów, z których pasażer może skorzystać. A często zdarza się, że pociąg jadący z północy Polski do Wiednia nie jest wyposażony w WARS. Współczuję wszystkim, którzy zapomnieli kanapek.

To świetnie, że PKP wraz ze znaną marką stara się wyjść naprzeciw potrzebom pracowników, którzy swój czas spędzają w pociągach.

Kiedy podróżuję te dwie godziny z hakiem, staram się trochę popracować. Nadrobić różne obowiązki, do wykonania których internet nie będzie mi potrzebny. Bo zwykle go nie ma (w niektórych wagonach można czasem skorzystać z internetu od T-Mobile). Nie jestem w stanie skorzystać też z własnego transferu danych, bo smartfon co i rusz gubi zasięg. Przestrzeń do wspólnej pracy - super! I cieszę się, że z dostępem do sieci, bo o uruchomieniu Wi-Fi w Pendolino ciągle nie wiemy nic pewnego. Ma być? Kiedy? Może za pół roku, a może za dziesięć lat.

Rozumiem problemy techniczne, ale obiecanki-cacanki, a w temacie nic się nie dzieje.

A jest to tym bardziej frustrujące, że za bilet w Pendolino w drugiej klasie, kupowany z dnia na dzień, płaci się 150 zł. A zdarza się, że na przykład polskie koleje postanowią odłączyć wagon, w którym ma się kupione miejsce i konduktor naprawdę nie widzi w tym problemu.

To naprawę dobra wiadomość, że w wybranych pociągach powstaną wagony z przestrzenią coworkingową. Wagony Idea Hub Express mają być przystosowane do pracy biurowej - znajdzie się tam stół, krzesła, a także ekran do wyświetlania prezentacji. Pierwszeństwo w skorzystaniu z nich będą mieli klienci Idea Banku. W środku wagonu do dyspozycji będą też drukarka i skaner, ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza, a także ekspres do kawy i świeża prasa. Przyjemność skorzystania z takiego miejsca na razie mnie ominie, bo wspomniane wagony będą jeździły w dwie strony tylko na trasie Poznań - Warszawa, Kraków - Warszawa i Wrocław - Warszawa. Ale może i Katowice - Warszawa zostaną wzięte pod uwagę.

REKLAMA

Oby szybciej niż wtedy, kiedy do Pendolino trafi internet.

*Zdjęcie tytułowe: Idea Bank

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA