REKLAMA

Udało się. Karty graficzne Nvidia GeForce z serii 10xx będą oficjalne wspierane przez macOS

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla użytkowników macOS. Nvidia właśnie ogłosiła, że system operacyjny do komputerów marki Apple będzie wspierał ich karty GeForce o architekturze Pascal.

07.04.2017 07.44
geforce nvidia pascal 10xx macos apple nvidia kryptowaluty
REKLAMA
REKLAMA

Nvidia właśnie ogłosiła, że ich najnowsza karta GeForce Titan Xp będzie kompatybilna z systemem macOS. To nie koniec dobrych wiadomości. Pojawią się sterowniki, dzięki których oprogramowanie komputerów Apple'a będzie w stanie obsługiwać również inne karty oparte o Pascala.

Do tej pory macOS nie wspierał kart Nvidia GeForce 1050, 1060, 1070 i 1080.

Komputery Mac, w których wykorzystywane były dedykowane układy graficzne, miały zamontowane w sobie karty firmy AMD. Z tego powodu Apple i Nvidia nie dbały o wsparcie dla kart GeForce z linii 10xx w systemie macOS. Dodanie odpowiednich sterowników nie było do tej pory kluczowe.

Mogło to zaciekawić wyłącznie osób zainteresowanych wymianą w komputerze Apple'a grafiki na nową kartę Nvidii na własną rękę lub pasjonatów składania komputerów typu Hackintosh - czyli pecetów, na którym wbrew postanowieniom licencji instalowany jest system macOS.

Wsparcie dla architektury Pascal w macOS to też szansa na wykorzystanie zewnętrznej karty graficznej z nowej serii Nvidii w laptopie.

To dobra wiadomość dla osób, które korzystają z komputerów MacBook Pro z 2016 roku ze złączem Thunderbolt 3. Dzięki temu wykorzystując np. urządzenie o nazwie Razer Core będą mogli podłączyć do swojego notebooka kartę Nvidii z nowej serii - przynajmniej w teorii.

REKLAMA

Nvidia GeForce Titan Xp będzie pierwszą karta graficzną o architekturze Pascal, którą ma wspierać macOS. Pozostałe karty z serii opartej o chipy Pascal dostaną wsparcie w przeciągu najbliższego miesiąca. Ciekawie wygląda ta informacja w kontekście zapowiedzi zupełnie nowego, modularnego Maca Pro.

Obecny Mac Pro wykorzystuje komponenty AMD, podobnie zresztą jak konsole nowej generacji, w tym zapowiedziany na koniec roku Project Scorpio. Niewykluczone w tym kontekście, że to Nvidia będzie dostawcą układów graficznych do komputerów Apple'a w przyszłości. Oczywiście to jak na razie wyłącznie spekulacja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA