REKLAMA

Microsoft wprowadza do Minecrafta mikropłatności. Ma być to zrobione ze smakiem

Microsoft umożliwi sprzedawanie dodatków do wykupionej przez siebie gry zewnętrznym twórcom. Już niedługo pojawią się mikropłatności w Minecraft, za które będzie można nabyć nową cyfrową walutę o nazwie Minecraft Coins.

10.04.2017 17.54
Mikropłatności w Minecraft pozwolą kupić Minecraft Coins
REKLAMA

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wideo. Istnieje w świadomości graczy od tak lat i się nie starzeje, bo daje ogromne możliwości ekspresji i realizacji kreatywnych pomysłów w cyfrowym świecie składających się z sześciennych bloków.

REKLAMA

Aż dziw bierze, że mikropłatności w Minecraft pozwalające kupić dodatki od zewnętrznych firm pojawiają się dopiero teraz.

Gra Minecraft została wykupiona przez Microsoft, ale dostępna jest na wielu różnych platformach - od komputerów, przez konsole aż po smartfony i wirtualną rzeczywistość. By się w nią bawić wystarczyło wykupić jednorazowo dostęp, a następnie można było oddawać się przyjemności kreowania swoich własnych konstrukcji korzystając z mnóstwa dostępnych w sieci dodatków.

Od teraz Microsoft umożliwi dogrywanie do swojej kopii gry Minecraft dodatków od firm trzecich po zakupieniu ich w oficjalnym sklepie. Za dodatki będzie się płacić wirtualną walutą Minecraft Coins, którą będzie się nabywało za prawdziwe pieniądze. Swoje wirtualne dobra będą mogły oferować firmy zewnętrzne, ale sklep Minecraft nie będzie otwarty dla każdego.

Mikropłatności w Minecraft pozwolą płacić za Minecraft Coins, a wirtualną walutę będzie można wymienić na dodatki od twórców zatwierdzonych przez Microsoft.

Z początku 9 zewnętrznych firm będzie oferować swoje dodatki do Minecrafta. Microsoft i Mojang będą mieć pełną kontrolę nad tym, co trafia do sklepu. Każdy element będzie musiał być zatwierdzony zanim trafi do sprzedaży. To rozsądne, bo to w końcu gra bardzo lubiana przez dzieci. Dzięki temu nie trafią do nich dodatki pełne treści nieodpowiednich dla najmłodszych.

REKLAMA

Niestety jest w tym wszystkim łyżka dziegciu. Dodatki kupione w sklepie rozwijanym przez Microsoft nie będą dostępne na wszystkich platformach. Gracze, którzy korzystają z konsol zostaną tutaj pominięci. Co ciekawe dotyczy to nie tylko posiadaczy PlayStation 4 i Wii U, ale też osób grającym w Minecraft na produkowanej przez Microsoft konsoli Xbox One.

Mikropłatności w Minecraft powinny pojawić się już niedługo, ale dokładna data premiery nowej wersji sklepu nie jest znana. Już teraz można pobierać dodatki, ale tylko te przygotowane przez twórców gry. Po aktualizacji w jego ramach będzie można kupić nowe skórki, misje i mapy. Ceny za jeden dodatek od firmy trzeciej mają wynosić od 1 dol. do 10 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA