REKLAMA

Idą dobre zmiany dla klientów mBanku - w końcu zapłacą zbliżeniowo telefonem. Ale... nie wszyscy

mBank chwali się nową aplikacją mobilną. Wiemy już, kiedy uaktualniony program trafi na smartfony i jakie nowości przygotowali twórcy mBank 3.0 na Androida. Posiadacze iPhone'a będą musieli obejść się smakiem, bo do nich nie trafi najważniejsza nowość.

03.04.2017 10.35
mBank 3.0 to nowa wersja aplikacji banku, która wprowadza płatności NFC na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Od miesięcy klienci mBanku czekają na aktualizację aplikacji dającą dostęp do rachunku z poziomu smartfona. Bank wreszcie zaprezentował odświeżony interfejs na zrzutach ekranu i przygotował opis nowości, jakich mogą spodziewać się użytkownicy.

Nowy mBank zadebiutuje już 12 kwietnia 2017 roku.

Za nieco ponad tydzień nową wersję aplikacji będą mogli pobrać wszyscy chętni. Nowy mobilny mBank, by odróżnić go od poprzedniej edycji, został oznaczony numerem 3.0. Największą nowością będzie obsługa w ramach aplikacji w wersji na Androida płatności zbliżeniowych.

mBank nadal nie potwierdził, że płatności zbliżeniowe w aplikacji to tak naprawdę wsparcie dla Android Pay, ale wszystko na to wskazuje. Ten bank był zresztą wymieniany podczas debiutu tej usługi na naszym rynku jako jeden z partnerów, który pracuje nad wdrożeniem tego rozwiązania u siebie.

mBank 3.0 wprowadzi więcej nowości poza wsparciem dla płatności NFC.

Odświeżenia doczekał się ekran główny, który klienci widzą zaraz po uruchomieniu programu przed podaniem swojego kodu PIN. Jak prezentuje się ten element aplikacji mBank 3.0 w porównaniu do poprzedniej wersji można już teraz zobaczyć na zrzutach ekranu udostępnionych przez firmę. Bank obiecuje przy tym, że aplikacja nadal będzie tak samo funkcjonalna.

Tak wygląda aktualizacja mBank 3.0 na Androida class="wp-image-555213"

mBank nie rezygnuje z prezentowania na pierwszym ekranie - jeszcze przed zalogowaniem - salda rachunku i limitu na karcie kredytowej. Te informacje przeniesione zostały nieco niżej, pod wyświetlaną od razu klawiaturę numeryczną do wpisywania kodu PIN, który będzie trzeba wpisać przy każdej operacji takiej jak np. autoryzowanie transakcji.

Z informacji udostępnionych przez bank nie wynika jednoznacznie, czy mBank 3.0 będzie obsługiwał logowanie z użyciem czytnika linii papilarnych.

REKLAMA

Dziś ta funkcja dostępna jest tylko i wyłącznie na telefonach marki Apple wyposażonych w skaner odcisków palców Touch ID. Niewykluczone jednak, że i logowanie odciskiem palca do aplikacji na Androida zostanie dodane w przyszłości, ale jak na razie brakuje konkretnych informacji na ten temat.

Z aktualizacji mogą nie być zbytnio zadowoleni użytkownicy iPhone'a. Użytkownicy smartfonów Apple'a nie powinni się spodziewać wprowadzenia płatności zbliżeniowych. Moduł NFC w iPhonie wykorzystuje wyłącznie usługa Apple Pay, która nadal nie jest dostępna w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA