REKLAMA

To może zaboleć. Koniec marki ZUK i koniec "czystego Androida" w smartfonach Moto

Marka Zuk Mobile została powołana do życia przez Lenovo raptem dwa lata temu. I jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, to równie szybko ją pożegnamy.

26.04.2017 19.02
Lenovo ZUK Z2 to bardzo dobry i tani smartfon.
REKLAMA
REKLAMA

Telefony z linii Zuk były całkiem popularne w naszym kraju, a przynajmniej – patrząc po wyniki odwiedzin tekstów na Spider’s Web na ich temat – budziły duże zainteresowanie. Nic dziwnego, bo oferowały duże możliwości za relatywnie niską cenę.

Wiele się jednak zmieniło w mobilnym dziale Lenovo od wprowadzenia marki Zuk. Najpierw zlikwidowano Motorolę, by wprowadzić Moto by Lenovo, a następnie… znowu ją przywrócono. Coraz bardziej i bardziej marginalizując Zuka. A teraz?

Najprawdopodobniej nie będzie telefonu Lenovo Zuk 3.

Do tej pory doczekaliśmy się telefonów Z1, Z2, 2 Pro i Edge z linii Zuk. Urządzenie kolejnej generacji jest jednak pod dużym znakiem zapytania, a ten post w sieci Weibo sugeruje, że nie pojawi się ono w ogóle. Co więcej, cała marka Zuk Mobile ma zostać zlikwidowana w ciągu paru najbliższych tygodni.

Współzałożyciel Zuk Mobile, Chen Xudong, ma teraz zająć się działem komputerów osobistych w Lenovo. Z kolei nowa rola dla Qiao Jian – kolejna ważna postać w Zuku – ma przejąć kontrolę nad Lenovo Mobile China.

No i jest jeszcze coś, co raczej zmartwi fanów telefonów Motorola, które zasłynęły z "czystego Androida".

REKLAMA

Wiceprezes Lenovo, Alex Chen Yu, zasugerował dość mgliście, że przyszłe urządzenia marki Motorola przejmą system operacyjny Zui (zmodyfikowany Android) od telefonów Zuk. Wraz z jego wszystkimi wadami i zaletami. Nie korzystałem z Zuków z Zui, ale jestem przekonany, że użytkownicy i fani czystego Androida w telefonach Moto będą bardzo niezadowoleni.

Powyższe informacje przekazał jako pierwszy serwis GizChina, a marka Lenovo jeszcze się do nich nie odniosła - ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA