REKLAMA

Te nowe komputery Acera zobaczysz w sklepach jeszcze w tym roku - relacja z Nowego Jorku

Jak co roku, Acer na swojej globalnej konferencji prasowej w Nowym Jorku przedstawił całą gamę nowych komputerów. Można wśród nich znaleźć zarówno smukłe i lekkie laptopy biurowe, jak też komputery All-in-One oraz potężne maszyny przeznaczone dla graczy.

27.04.2017 16.42
Te nowe komputery Acera zobaczysz w sklepach jeszcze w tym roku
REKLAMA
REKLAMA

Zdecydowanie największe grono użytkowników będzie zainteresowane laptopami z serii Swift. Należą do niej dwa modele: Swift 1 oraz Swift 3. Nie znamy jeszcze ceny tych komputerów, ale wiemy, że będą dostępne w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2017.

Acer Swift 1 to najniższy model z serii Swift. Jego główne cechy to bardzo cienka i lekka obudowa wykonana z metalu. Komputer ten ma zaledwie 1,5 cm grubości i waży 1,3 kg, więc z całą pewnością można go uznać za sprzęt mobilny. Jego specyfikacja techniczna prezentuje się przyzwoicie.

 class="wp-image-561175"

Ma 13,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD.  Zależnie od wariantu, komputer będzie wyposażony w procesor Intel Celeron lub Intel Pentium. Układ ten będzie współpracować z 4 GB RAM oraz dyskiem SSD lub eMMC o pojemności 64, 128 lub 256 GB. Nie zabrakło tu też modułu Wi-Fi z funkcją 2x2 MIMO.

Mocniejszy Acer Swift 3 cechuje się nieco większymi gabarytami. Jego grubość wynosi 1,8 cm, a waga 1,8 kg. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ, komputer jest dostępny w wersji 14-calowej oraz 15,6-calowej. Obudowa komputera jest wykonana ze szczotkowanego aluminium.

 class="wp-image-561176"

Acer Swift 3 ma matowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FullHD. Za jego wydajność sprzętu odpowiada procesor Intel Core najnowszej, 7 generacji wspomagany przez maksymalnie 8 GB RAM oraz dysk o pojemności 1 TB. Tak jak w poprzednim przypadku, znalazł się tu też moduł Wi-Fi z funkcją 2x2 MIMO. Acer Swift 3 ma też USB-C 3.1 oraz podświetloną klawiaturę.

All-in-One

Nie są to jednak jedyne propozycje dla osób szukających komputerów cechujących się ładną formą. Oprócz laptopów Acer przedstawił modele All-in-One. Pierwszy z nich to 23,8-calowy Aspire Z24, zaś drugi to 27-calowy Aspire U27. Niestety nie dowiedzieliśmy się szczególnie wiele na ich temat. Ich specyfikacja pozostaje wielką niewiadomą.

 class="wp-image-561190"

Obie maszyny są bardzo ładne, tego nie można im odmówić. Zostały wyposażone w wyświetlacze o rozdzielczości FullHD oraz procesory Intel Core 7. generacji wspierane przez maksymalnie 32 GB pamięci DDR4 2400 MHz oraz dyski wykorzystujące opisywane przez nas rozwiązanie o nazwie Intel Optane.

Wyróżnikiem modelu Aspire U27 jest pozbawiony wentylatorów system chłodzenia LiquidLoop, który zapewnia bezgłośną pracę komputera. Z kolei w mniejszym Aspire Z24 zastosowano dedykowaną kartę graficzną GeForce 940MX oraz napęd optyczny. Oba komputery trafią do Polski jeszcze w maju, jednak ich cena nie jest znana.

Laptopy dla graczy

Podczas konferencji next@acer nie zabrakło również komputerów dla bardziej wymagających użytkowników, jakimi są gracze. Zaprezentowano między innymi modele z serii Predator Helios 300. Sprzęty te są dostępne z ekranami o przekątnych 15,6” oraz 17,3”. Zgodnie z gamingową modą, mają czarną obudowę z czerwonymi akcentami. Mają one cechować się świetnym stosunkiem ceny do jakości.

 class="wp-image-561188"

W laptopach Predator Helios 300 można znaleźć procesory Intel Core i5 7300HQ lub Core i7 7700HQ. Współpracują one z 16 lub 32 GB RAM DDR4, dyskiem HDD lub SSD o pojemności 1 TB oraz kartą graficzną GeForce GTX 1050 lub GTX 1060. Komputery Predator Helios 300 są wyposażony w porty USB-C 3.1, port USB 3.0, dwa porty USB 2.0 oraz wyjście obrazu HDMI 2.0. Nie zabrakło tu też modułu Wi-Fi 802.11 ac oraz portu Gigabit Ethernet.

Dla najbardziej wymagających użytkowników przeznaczony jest laptop Predator Triton 700. Jest on wyposażony w aluminiową obudowę o grubości 1,9 cm i wadze 2,6 kg. Kryje ona wyświetlacz IPS o przekątnej 15,6” i rozdzielczości Full HD. Obsługuje on technologię G-Sync. Za wydajność tego urządzenia odpowiadają procesory Intel Core 7. Generacji o standardowym napięciu, które współpracują z maksymalnie 32 GB RAM DDR4, kartą graficzną GeForce serii 1000 oraz dwoma dyskami NVMe PCI-express w konfiguracji RAID0.

 class="wp-image-561184"
REKLAMA

Predator Triton 700 jest dodatkowo wyposażony w dwa porty USB 3.0, jeden port USB 2.0, wyjścia obrazu HDMI 2.0 oraz DisplayPort oraz kartę Gigabit Ethernet. Laptop został też wyposażony w kartę sieciową Killer DoubleShot. Acer chwali się, że potrafi ona wybrać najszybsze połączenie sieciowe (kablowe lub bezprzewodowe) i za jego pomocą wysyłać priorytetowe dane. Przesył mniej istotnych informacji odbywa się wtedy drugim kanałem. Predator Triton 700 jest też wyposażony w klawiaturę mechaniczną z konfigurowalnym podświetleniem RGB, która spodoba się nocnym markom. Nowe laptopy dla graczy pojawią się na rynku we wrześniu 2017 roku.

Niestety nie znamy polskich cen zaprezentowanych właśnie urządzeń. Zostaną one ujawnione dopiero za jakiś czas.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA