REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie możesz znaleźć komentarzy na YouTubie? To Google zmienił interfejs aplikacji

Google testuje nowy sposób dostępu do komentarzy w serwisie YouTube. Zmiana wygląda na całkiem udaną. Od teraz w aplikacji ma się do nich dostęp zaraz pod wyświetlanem materiałem pod dedykowanym przyciskiem.

31.03.2017
18:36
Zmiany w aplikacji YouTube. Komentarze trafiły pod nowy przycisk
REKLAMA
REKLAMA

Gigant z Mountain View nie ma szczęścia do serwisów społecznościowych ogólnego przeznaczenia, a w komunikatorach ma ogromny bajzel. YouTube to jednak oczko w głowie firmy, bo nie dość że ma potężną bazę zaangażowanych twórców i widzów, to w dodatku przynosi firmie spore pieniądze.

Nic dziwnego, że interfejs serwisu YouTube jest stale przebudowywany.

Tym razem zdecydowano się usprawnić w mobilnej aplikacji serwisu sekcję komentarzy. To świetna wiadomość, bo do tej pory będąc niedzielnym użytkownikiem YouTube'a zawsze klikałem jak głupi w kolejne elementy interfejsu w ich poszukiwaniu i mijała chwila, zanim przypomniałem sobie, gdzie się znajdują.

Oczywiście dla aktywnych użytkowników mobilnego YouTube'a to żaden problem, bo docierają tam w kilka sekund. Osoby korzystające z serwisu od święta po obejrzeniu klipu na telefonie mogą jednak sekcję komentarzy przegapić, a zamiast się wypowiedzieć na temat materiału - zamknąć aplikację.

Na szczęście komentarze na YouTubie w aplikacji mobilnej będą łatwiej dostępne.

Nadal nie będą wyświetlały się bezpośrednio pod materiałem, ale dostęp do nich ma być łatwiejszy. Jak zauważyli redaktorzy serwisu Android Police twórcy YouTube'a testują przeniesienie sekcji do wyskakującego okienka. Obecnie niektórzy użytkownicy mogą znaleźć przycisk z liczbą komentarzy, który wyświetli to okienko. Trafił on obok przycisków z łapkami w górę i w dół.

Nie jest to nadal rozwiązanie idealne, ale zapowiada się na znacznie lepsze niż dotychczasowe. Jest też spójne wizualnie z komentarzami przy wideo nadawanym na żywo. Nie wiadomo oczywiście, czy Google tę zmianę wdroży na stałe, bo po okresie testów może uznać, że nowy przycisk nie spełnia założeń i firma powróci do poprzedniego pomysłu.

W kwestii systemu komentarzy YouTube może poprawić jeszcze jedną kwestię - powiadomienia. Strasznie irytujące jest to, że za każdym razem gdy chcę na takowy odpowiedzieć, to wideo zaczyna być odtwarzane automatycznie. Dobrze przynajmniej, że minęły czasy, gdy komentarze na YouTubie integrowano na siłę z serwisem Google Plus...

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA