REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 aktualizacja dla twórców - znamy datę premiery dla PC i tabletów!

Microsoft właśnie poinformował nas o dacie wprowadzenia aktualizacji dla twórców dla Windows 10 do ogólnego obiegu. Do premiery pozostały już niecałe dwa tygodnie.

29.03.2017
15:03
Windows 10 Creators Update to również mnóstwo dobroci dla graczy
REKLAMA
REKLAMA

Jak już zapewne wiecie z materiałów na Spider’s Web, Microsoft uznał, że kompilacja numer 15063 jest już gotowa na przeniesienie ją do kanału produkcyjnego. Są metody by uzyskać ją już teraz, jednak te są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy na dodatek mogą poświęcić dłuższą chwilę swojego czasu na jej zainstalowanie.

Nie zalecam wam tych metod, chyba że jesteście entuzjastami, wiecie co robicie, brakuje wam cierpliwości i nie będziecie mieli do nikogo pretensji jak coś pójdzie nie tak i system będzie działał wadliwie. Oficjalna metoda to oficjalne kanały dystrybucyjne Microsoftu.

Dlaczego warto korzystać z oficjalnego kanału do aktualizacji Windows 10?

Ponieważ system operacyjny to bardzo złożony produkt. Wiele rzeczy przy jego tak gruntownej aktualizacji może pójść nie tak. Mechanizm Windows Update dba o to, by aktualizacja przebiegła bezproblemowo stosując wiele różnych środków bezpieczeństwa.

Co więcej, nie każdy będzie mógł od razu tę aktualizację zainstalować. Usługa Windows Update sprawdza czy nasz sprzęt i dodatkowe oprogramowanie nie sprawiają problemów z aktualizacją. Jeżeli okaże się, że należysz do tych wyjątkowych, którzy mają coś o czym wiadomo, że powoduje problemy, aktualizacja nie zostanie ci zaoferowana do czasu rozwiązania tych problemów. Jeżeli wymusisz jej instalacje ręcznie… cóż, nie mów tylko, że nie ostrzegałem.

Windows 10 aktualizacja dla twórców – data premiery.

Wersja Windows 10 dla twórców (Creators Update), wersja 1703, nr kompilacji 15063 pojawi się w oficjalnym kanale dystrybucyjnym za niecałe dwa tygodnie, we wtorek, 11 kwietnia. Będzie to edycja wyłącznie na komputery PC i tablety.

Trwają końcowe prace nad wersją na telefony komórkowe i konsole do gier. Aktualizacja dla tych sprzętów ma się pojawić „niedługo później”. Gdybym miał zgadywać, to Xbox dostanie ją jeszcze w kwietniu, a telefony w maju, jednak to już tylko spekulacje.

REKLAMA

Nie zapomnijcie sprawdzić co nowego w Windows 10 aktualizacja dla twórców. No i polecam wideo-podsumowanie, jakie na żywo zaprezentował nam Mateusz:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA