REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Darmowy StarCraft: Brood War z nowym trybem multiplayer i wsparciem dla Windows 10 gotowy do testów

Blizzard udostępnił właśnie nową wersję swojego kultowego RTS-a, w którego zagrywaliśmy się pod koniec lat 90. Wersję Starcraft: Brood War oznaczoną numerem 1.18 możecie możecie sprawdzić już dzisiaj na serwerach testowych. Co się zmieniło?

30.03.2017
16:56
starcraft brood war za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Starcraft: Brood War otrzymał wsparcie dla nowych systemów Windows i kilka nowych, wygodnych funkcji.

Co prawda w testowej wersji występują drobne problemy na 64-bitowej wersji systemu Windows 7 i Windows Server, jednak to tylko chwilowa awaria, która na pewno zostanie rozwiązana w trakcie testów.

Co do zmian, to na pewno wielu graczy ucieszy się z możliwości grania w oknie (oraz oknie pełnoekranowym). W wersji 1.18 pojawi się również tryb obserwatora, czy możliwość dodawania własnych skrótów klawiszowych. Z ciekawostek na pewno zainteresuje was też to, że gra będzie w stanie pokazać wasz współczynnik apm (czyli liczbę wykonanych akcji na minutę rozgrywki).

Tryb sieciowy działa na razie na amerykańskich serwerach

Jeśli nie możecie doczekać się, żeby przetestować nowy system rozgrywek sieciowych (gra zostanie „podpięta” pod Blizzard App), to… poczekajcie jeszcze chwilę. Wersja beta łączy się jak na razie z serwerami położonymi w Kalifornii, przez co opóźnienia w rozgrywce są całkiem spore i mogą popsuć wam pierwsze wrażenia.

Problem lagów oczywiście nie dotyczy osób, które chciałyby sobie przejść kampanię dla pojedynczego gracza, ale umówmy się – Starcraft to przede wszystkim tryb multiplayer.

Oprócz darmowej wersji Starcrafta, w lecie ukaże się jeszcze Starcraft: Remastered

A ta produkcja będzie już płatna. Blizzard na razie nie podaje konkretnej ceny. Wiemy jedynie, że nowa wersja Starcrafta będzie mogła pochwalić się w pełni odświeżoną grafiką, obsługą rozdzielczości 4K, poprawioną ścieżką audio i nowymi, komiksowymi przerywnikami w kampanii dla pojedynczego gracza.

REKLAMA

Obie wersje będą ze sobą w pełni kompatybilne, jeśli chodzi o tryb sieciowy. Osobiście jestem bardzo ciekawy, czy „stary-nowy” Starcraft będzie w stanie konkurować w dzisiejszych czasach z innymi, sieciowymi tytułami free 2 play. RTS-y to wymierający gatunek – ciekawe, czy StarCraft: Brood War będzie w stanie zmienić ten stan rzeczy?

StarCraft: Brood War 1.18 w werji beta pobierzecie stąd. Pełną listę zmian znajdziecie z kolei na oficjalnym forum Blizzarda.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA