REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oryginalny Starcraft: Brood War powraca jako darmowy Starcraft: Remastered

Wiadomość ta pochodzi od samego Mike’a Morhaime’a, dyrektora studia Blizzard. Gra powróci jako Starcraft: Remastered i będzie dostępna w dwóch wersjach: darmowej i płatnej.

27.03.2017
11:13
starcraft remastered
REKLAMA
REKLAMA

Co zmieni się w nowej wersji Starcrafta?

Jeśli chodzi o darmową wersję to praktycznie nic. Zmieni się tylko sposób rozgrywki sieciowej. Starcraft: Remastered zostanie „podpięty” pod aplikację Blizzard App. To z kolei umożliwi wprowadzenie gier rankingowych opartych o nowy system dobierania przeciwników. A, no i w odświeżonej wersji dodano także oficjalny tryb obserwatora, co umożliwi znacznie łatwiejsze transmisje rozgrywek.

Latem tego roku pojawi się też płatna wersja oryginalnego Starcrafta. Cena jak na razie pozostaje tajemnicą. Wiemy jedynie, że ta wersja ukaże się z odświeżona grafiką (i obsługą rozdzielczości 4K) i oprawą dźwiękową. Kampania dla pojedynczego gracza dostanie też odświeżone przerywniki filmowe, komiksowe intra i przerywniki podczas misji.

Obie wersje będą ze sobą kompatybilne, jeśli chodzi o rozgrywkę sieciową.

Moim zdaniem to genialny pomysł i może okazać się, że w darmowego Starcrafta gra więcej ludzi, niż w drugą część tej gry. Zresztą oficjalną zapowiedź wersji Remastered ogłoszono na imprezie I <3 Starcraft, w Korei Płd. W tym kraju do dzisiaj pierwsza część Starcrafta cieszy się większą popularnością od swojego następcy.

Odświeżony tryb multiplayer i fakt, że za podstawową wersję odświeżonego Starcrafta nie zapłacimy ani złotówki sprawia, że gra z miejsca stanie się najlepszym sieciowym RTS-em spod znaku free 2 play. Może okazać się nawet, że w wersję Remastered będzie grać więcej osób niż w płatnego Starcrafta 2. Ciekawe, czy Blizzard zastanawiał się nad takim scenariuszem?

Kiedy zagramy w Starcraft: Remastered?

REKLAMA


Darmowa wersja Starcraft: Remastered ukaże się jeszcze w tym miesiącu, razem z aktualizacją gry do wersji 1.18. Wersję z poprawioną grafiką i dźwiękiem będzie można kupić nieco później. Dokładna data premiery, ani cena nie są jeszcze znane. Wiemy jedynie, że płatny remaster ukaże się w tym roku, w lecie.

Blizzard bardzo stara się, żeby jedna z jego gier stała się tak samo popularna, jak League of Legends, Dota 2, czy CS:GO. Jak na razie z marnym skutkiem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA