1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Do biegu, gotowi, start - Złapane smartfonem #4

Lokowanie produktu

Wyścigi w pionie? Czemu nie! Zapraszam do obejrzenia czwartego zdjęcia w naszym projekcie fotograficznym.

16.03.2017
21:52
tookapic, samsung galaxy a5 2017

Każdego dnia dzielę się z wami jedną fotografią, którą wykonałem tego konkretnego dnia przy pomocy smartfona Samsung Galaxy A5 2017.

Tym razem jest to bardzo prosty kadr, który powstał przy okazji nagrywania materiałów na nasz kanał na Youtubie. Nagrywaliśmy przy biurowcu Cosmopolitan w Warszawie.

W pewnym momencie zauważyłem, że nad naszymi głowami rozgrywa się ciekawa scena. Robotnicy podwieszeni na linach na dużej wysokości myli właśnie okna biurowca. Widok był niecodzienny, zwłaszcza że pracowników było aż ośmiu, a do tego pracowali oni w rzędzie.

Dzisiejszego dnia pogoda była bardzo zmienna, a widok odbijany w oknach wieżowca zmieniał się dosłownie co kilkanaście sekund. Przez większość czasu w odbiciu dominowała szarość, ale poczekałem chwilę dłużej, aż niebo lekko się rozchmurzy, aby było widać prześwity błękitu, a jednocześnie chmury.

Do kadrów tego typu najlepiej sprawdza się teleobiektyw dedykowanego aparatu, dzięki któremu można „przybliżyć” sylwetki pracowników. Smartfony takim nie dysponują, ale z ciekawości postanowiłem zastosować zoom cyfrowy, którego na ogół staram się unikać.

Processed with VSCO with a9 preset class="wp-image-551639"

Powiększyłem obraz do krotności x2, a efekt był już zadowalający. Obraz nie stracił też znacznie na jakości. Dla porównania zamieszczam powyżej kadr, jaki widział obiektyw aparatu bez zastosowania zoomu cyfrowego.

Edycja zdjęcia

W edycji pomogły mi dwie aplikacje. Pierwszą była VSCO, w której nałożyłem filtr o nazwie A9 i dostosowałem lekko kolory. Drugą aplikacją był Instagram, w którym jedyną czynnością było nałożenie na zdjęcie rozmycia liniowego. Dało to efekt miniatury, który spodobał mi się w tym zdjęciu.

Kolejne zdjęcie jutro, a w międzyczasie zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze