1. SPIDER'S WEB
 2. Gry
 3. Tech

Teraz w gry z PS4 możesz zagrać na pececie. To ta dobra wiadomość

PlayStation Now na PC
104 interakcji
dołącz do dyskusji

Sony stale rozwija swoją usługę strumieniowania gier wideo PlayStation Now. Rozszerzono właśnie katalog dostępnych produkcji o tytuły wydane wcześniej na konsolę PlayStation 4. Dzięki temu będzie można w nie zagrać na PC.

Sony może pochwalić się naprawdę niezłym katalogiem gier na wyłączność, w które można zagrać wyłącznie na PlayStation 4. Firma postanowiła jednak poszerzyć bazę odbiorców swoich tytułów rozwijając PlayStation Now, czyli usługę udostępniania gier w formie strumieniowania obrazu w czasie rzeczywistym.

PlayStation Now stale się rozwija.

PlayStation Now to usługa abonamentowa, która pozwala uruchamiać gry w chmurze. Na urządzenie użytkownika przesyłany jest wyłącznie wygenerowany już obraz. Dzięki temu w gry z konsoli można grać nie tylko na PlayStation 4, ale też na komputerach osobistych (wsparcie dla pozostałych urządzeń w tym np. smart tv zostało jakiś czas temu porzucone).

Do tej pory w katalogu PlayStation Now dostępne były gry z konsoli PlayStation 3 - w sumie 483 tytuły. Gracze mogli grać w dowolny z nich bez dodatkowych opłat jeśli tylko opłacili abonament. Sony podzieliło się też listą gier, które w lutym były najpopularniejsze wśród użytkowników:

 • Red Dead Redemption
 • Tekken Tag Tournament 2
 • Mortal Kombat
 • WWE 2K15
 • The Last of Us
 • Mafia II
 • Injustice: Gods Among Us
 • NBA 2K14
 • Sid Meier’s Civilization Revolution
 • Batman Arkham Origins

Gry z PlayStation 4 w PlayStation Now na PC i PS4.

Katalog PlayStation Now poszerza się teraz o produkcje wydane wyłącznie na PlayStation 4. Już niedługo abonenci będą mogli zagrać w takie tytuły jak np. Uncharted 4 na swoich komputerach osobistych - lub bezpośrednio na konsoli, ale bez konieczności zakupu pełnej wersji. Rozgrywkę będzie można rozpocząć od razu bez konieczności pobierania całej gry.

Sony rozpoczęło właśnie program pilotażowy dla gier z PlayStation 4 w usłudze PlayStation Now. Testy potrwają kilka tygodni. Abonenci mogą spodziewać się zaproszenia do nich w formie emaila. Później usługa będzie dostępna dla wszystkich w regionach, w których streaming gier jest już dostępny. Cena abonamentu pozostanie na tym samym poziomie.

Wygląda na to, że rozszerzenie katalogu gier w streamingu może być odpowiedzią na Xbox Game Pass. Działa co prawda na innej zasadzie (Microsoft pozwala w ramach swojego abonamentu instalować wybrane gry, a Sony strumieniuje je z chmury) ale w obu przypadkach firmy oferują dostęp do dużego katalogu gier w formie zryczałtowanego abonamentu.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kiedyś PlayStation Now ruszy też w Polsce...