REKLAMA

Teraz w gry z PS4 możesz zagrać na pececie. To ta dobra wiadomość

Sony stale rozwija swoją usługę strumieniowania gier wideo PlayStation Now. Rozszerzono właśnie katalog dostępnych produkcji o tytuły wydane wcześniej na konsolę PlayStation 4. Dzięki temu będzie można w nie zagrać na PC.

14.03.2017 11.08
PlayStation Now na PC
REKLAMA
REKLAMA

Sony może pochwalić się naprawdę niezłym katalogiem gier na wyłączność, w które można zagrać wyłącznie na PlayStation 4. Firma postanowiła jednak poszerzyć bazę odbiorców swoich tytułów rozwijając PlayStation Now, czyli usługę udostępniania gier w formie strumieniowania obrazu w czasie rzeczywistym.

PlayStation Now stale się rozwija.

PlayStation Now to usługa abonamentowa, która pozwala uruchamiać gry w chmurze. Na urządzenie użytkownika przesyłany jest wyłącznie wygenerowany już obraz. Dzięki temu w gry z konsoli można grać nie tylko na PlayStation 4, ale też na komputerach osobistych (wsparcie dla pozostałych urządzeń w tym np. smart tv zostało jakiś czas temu porzucone).

Do tej pory w katalogu PlayStation Now dostępne były gry z konsoli PlayStation 3 - w sumie 483 tytuły. Gracze mogli grać w dowolny z nich bez dodatkowych opłat jeśli tylko opłacili abonament. Sony podzieliło się też listą gier, które w lutym były najpopularniejsze wśród użytkowników:

  • Red Dead Redemption
  • Tekken Tag Tournament 2
  • Mortal Kombat
  • WWE 2K15
  • The Last of Us
  • Mafia II
  • Injustice: Gods Among Us
  • NBA 2K14
  • Sid Meier’s Civilization Revolution
  • Batman Arkham Origins

Gry z PlayStation 4 w PlayStation Now na PC i PS4.

Katalog PlayStation Now poszerza się teraz o produkcje wydane wyłącznie na PlayStation 4. Już niedługo abonenci będą mogli zagrać w takie tytuły jak np. Uncharted 4 na swoich komputerach osobistych - lub bezpośrednio na konsoli, ale bez konieczności zakupu pełnej wersji. Rozgrywkę będzie można rozpocząć od razu bez konieczności pobierania całej gry.

Sony rozpoczęło właśnie program pilotażowy dla gier z PlayStation 4 w usłudze PlayStation Now. Testy potrwają kilka tygodni. Abonenci mogą spodziewać się zaproszenia do nich w formie emaila. Później usługa będzie dostępna dla wszystkich w regionach, w których streaming gier jest już dostępny. Cena abonamentu pozostanie na tym samym poziomie.

REKLAMA

Wygląda na to, że rozszerzenie katalogu gier w streamingu może być odpowiedzią na Xbox Game Pass. Działa co prawda na innej zasadzie (Microsoft pozwala w ramach swojego abonamentu instalować wybrane gry, a Sony strumieniuje je z chmury) ale w obu przypadkach firmy oferują dostęp do dużego katalogu gier w formie zryczałtowanego abonamentu.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kiedyś PlayStation Now ruszy też w Polsce...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA