1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Google właśnie pokazał, że każdy smartfon z Androidem może wyglądać inaczej. Odmień swój

Google pomoże ci spersonalizować Androida

Personalizacja jest jedną z największych zalet Androida. Google udostępnił stronę #myAndroid Taste Test, która pomoże niezdecydowanym wybrać odpowiedni wygląd.

Na stronie #myAndroid Taste Test odpowiemy na 22 pytania. Na pierwszy rzut oka przypominają one quiz, jakich wiele w sieci. Mononchromatyczny czy wielokolorowy? Ciemny czy jasny? Ciepły czy zimny? Za każdym razem mamy do wyboru dwie odpowiedzi ilustrowane dwiema grafikami. Już na wstępie trzeba dodać, że test przygotowany został w języku angielskim.

myAndroid Taste Test

Gdy dobrniemy do końca otrzymamy propozycje dotyczące tapet, widżetów, ikon, launchera i klawiatury. Test wypełniłem kilkukrotnie, by sprawdzić, jak różnić się będą odpowiedzi. Proponowane elementy pochodziły z różnych źródeł (np. wśród sugestii pojawiły się launchery Peek i Evie). Oprócz jednego. Za każdym razem sugerowaną klawiaturą był google'owski Gboard.

myAndroid Taste Test

#myAndroid Taste Test to prosta zabawa.

Nie spodziewajcie się zbyt wiele. Pomysł bazuje na popularności quizów. Pytania mają formę psychotestu. Główną rolę mają rzekomo odgrywać skojarzenia, bo przed rozpoczęciem zabawy Google prosi: "najpierw dotknij, potem pomyśl".

#myAndroid Taste Test to forma reklamy Androida i jego możliwości personalizacyjnych. Rzecz jasna proponowane zmiany wyglądu nie wymagają rootowania telefonu. Wraz z sugerowanymi elementami otrzymamy link do pobrania ich w Google Play.

Jeżeli jesteś zaawansowanym użytkownikiem Androida  #myAndroid Taste Test nie zainteresuje cię. Być może nawet zirytuje, bo podpowiada rzeczy oczywiste. Pamiętajmy jednak, że zwykły użytkownik często nie zmienia nawet tapety, którą wybrał za niego operator. Bywa, że nie potrafi usunąć z pulpitu niepotrzebnych ikon.

Ok, na koniec mroczna strona Gre..., pardon, Mocy. Oto jedna z zaproponowanych mi tapet. Strach odpowiadać szczerze na pytania.

myAndroid Taste Test