REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Rok, góra dwa. Tyle daje sobie Huawei na zostanie liderem polskiego rynku smartfonów

Właśnie mieliśmy okazję brać udział w polskiej premierze smartfonów Huawei P10. Wydarzenie to odbyło się z wielką pompą i nie zabrakło podczas niego kilku interesujących niespodzianek. 

22.03.2017
13:33
Góra dwa lata i Huawei będzie #1 na polskim rynku smartfonów
REKLAMA
REKLAMA

Zdaję sobie sprawę z tego, że według niektórych blogerów i vlogerów tego typu imprezy nie mają najmniejszego sensu. Że robienie krajowej premiery smartfonu, który globalnie został zaprezentowany już wcześniej, nie ma najmniejszego sensu. Ja sądzę inaczej. Na tego typu wydarzeniach warto się pojawiać, ponieważ można podczas nich poznać lokalną cenę produktu, a także warianty, w jakich będzie dostępny.

Tak było i tym razem. Co prawda cenę Huawei P10 poznaliśmy już wcześniej i wiemy, że będzie ona wynosić 2699 zł, ale dowiedzieliśmy się, że będzie on początkowo dostępny w kolorach czarnym i srebrnym. Pozostałe wersje kolorystyczne będą pojawiały się w sklepach na bieżąco.

Oprócz tego zdobyliśmy informacje na temat innych produktów Huawei z linii P10.

Najbardziej zamożnych i wymagających klientów zapewne zasmuci fakt, że nie wiadomo, czy większy Huawei P10 Plus wejdzie do Polski. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda z zegarkiem Huawei Watch 2. Z tego powodu nie znamy polskich cen obu sprzętów.

huawei-p10-polska-premiera (30) class="wp-image-552495"

Jednak zdecydowanie większą grupę użytkowników ucieszy fakt, iż podczas wczorajszej premiery Huawei zaprezentował model P10 Lite. Wiemy, że do sklepów trafi on już niebawem, w kwietniu. Nie znamy jednak jego ostatecznej ceny, ponieważ Huawei nadal jest w trakcie jej ustalania. 

huawei-p10-polska-premiera (29) class="wp-image-552494"

Niestety, do polskich sklepów trafi sprzęt wyposażony w 3 GB RAM. To smuci, bo w Niemczech można kupić ten sam smartfon z 4 GB RAM. Można się jednak spodziewać, że dzięki temu zabiegowi P10 Lite będzie tańszy niż u naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki temu na kupno tego modelu zdecyduje się więcej osób.

Samo wydarzenie było przygotowane z ogromną pompą.

Było widać, że to istotna premiera nie tylko w świecie technologii. Na wydarzeniu nie zabrakło licznych aktorów, modelek oraz celebrytów. Najważniejszym z nich był Robert Lewandowski, który jest ambasadorem marki Huawei i weźmie udział w kampanii reklamowej “Perfekcyjny portret”, która ma wystartować 1 kwietnia 2017 roku i będzie obejmować takie kanały promocji jak telewizja, kino, bannery, Internet oraz media społecznościowe.

huawei-p10-polska-premiera (25) class="wp-image-552491"

Oprócz tego nie zabrakło akompaniamentu muzycznego zespołu Mazolewski Band, wykwintnej chińskiej kuchni (uprzedzając pytania: tak, były też ziemniaczki) oraz możliwości zrobienia sobie zdjęcia 360 na specjalnej ściance. Wylosowani szczęśliwcy mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej razem z Robertem Lewandowskim organizowanej przez słynnego fotografa, Jacka Porembe. Fotografie były od razu drukowane i wyglądały prześlicznie, mimo że były zrobione smartfonem, a nie lustrzanką. Ot, taki znak czasów.

mde class="wp-image-552497"

Huawei P10 oficjalnie pojawił się w Polsce i od dziś możecie go kupić w sklepach oraz w salonach operatorów. Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem tego smartfonu, zachęcam was do przeczytania lub obejrzenia przygotowanej przeze mnie recenzji tego urządzenia. Jeżeli zaś rozważacie kupno Huawei P10 Lite, niebawem zajrzyjcie na Spider's Web. Mieliśmy bowiem już okazję korzystać także z tego smartfona i za chwilę go opiszemy. 

huawei-p10-polska-premiera (33) class="wp-image-552496"

Huawei stara się zrobić wszystko, by stać się numerem jeden na polskim rynku.

By osiągnąć ten cel, konieczne jest oferowanie zarówno smartfonów z najwyższej półki, jak też nieco tańszych i bardzo dobrych urządzeń, na które może sobie pozwolić typowy konsument. Stąd postawienie na modele P10 oraz P10 Lite. Huawei zdaje sobie jednak sprawę, że za pomocą podobnych wydarzeń i znanych twarzy może skuteczniej przebijać się do głównego nurtu. Właśnie temu służą huczne premiery nowych urządzeń.

huawei-p10-polska-premiera (8) class="wp-image-552489"

Jak na razie Huawei wydaje się bardzo pewny siebie. Jest drugą najpopularniejszą marką smartfonów w Polsce. Jego przedstawiciele twierdzą, że stawianie na produkty z coraz wyższej półki cenowej nie zmieni tego trendu, bo Polacy poznali już jakość produktów Huawei i je pokochali. Jest w tym ziarnko prawdy, bo idąc ulicą w dowolnym polskim mieście można dostrzec mnóstwo smartfonów P8 Lite oraz P9 Lite.

huawei-p10-polska-premiera (5) class="wp-image-552488"

Co więcej, Chińczycy otwarcie mówią, że niebawem Huawei stanie się numerem jeden na polskim rynku. Kiedy konkretnie do tego dojdzie? Wszyscy przedstawiciele Huawei zgodnie odpowiadają, że “niebawem”, czyli w tym lub następnym roku. Jednak o tym, czy tak rzeczywiście się stanie, przekonamy się za jakiś czas. W mojej opinii Huawei rzeczywiście ma szansę na przejęcie naszego rynku, bo choć koszt jego smartfonów z roku na rok rośnie, to i tak cechują się one bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Żywym dowodem potwierdzającym tę tezę są modele takie jak Huawei P9 2017, Honor 8 oraz zaprezentowany właśnie Huawei P10, który prawdopodobnie będzie najtańszym sztandarowym smartfonem zaprezentowanym w tym roku.

*Zdjęcia: Huawei Polska

REKLAMA

ZOBACZ: Polska premiera HUAWEI P10 - relacja NA ŻYWO

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA