REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Coś we mnie krzyczy, żebym kupił telefon, do którego podłączę ten moduł z klawiaturą QWERTY

Moduły Moto Mods, które można dokupić i zamontować do niektórych smartfonów z rodziny Lenovo Moto od samego początku wzbudzały moje zainteresowanie. Ale dopiero Physical Keyboard Mod For Moto Z zaciekawił mnie na tyle, że poważnie zacząłem zastanawiać się nad zmianą telefonu.

16.03.2017
18:14
smartfon z klawiatura qwerty
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiejsze sztandarowe smartfony największych producentów są bardzo dobre i nie ma większego znaczenia, czy kupimy Huawei Mate’a 9, Samsunga Galaxy S7 czy LG G6. Te i masa innych smartfonów oferują podobną wydajność i zbliżony komfort pracy. Każdy z nich ma kilka mocniejszych stron i kilka wad, ale na dobrą sprawę są takie same.

Nieco inna drogę wybrało Lenovo Moto, które postawiło na modułowe smartfony i w przeciwieństwie do LG nie wycofuje się z tej decyzji, trwa przy niej konsekwentnie, a to przekłada się na rosnące zainteresowanie partnerów, którzy chcą tworzyć nowe moduły.

Na rynku jest już dostępnych kilka modułów Moto Mods, ale w planach, fazie projektowej lub zapowiedzianych jest ich zdecydowanie więcej. Jednak do tej pory ani głośnik, ani powerbank, ani lepszy aparat foto, ani żaden z inny moduł nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak doczepiana do smartfona klawiatura QWERTY, czyli projekt Physical Keyboard Mod For Moto Z, na którego realizację zbiórka wystartowała w serwisie Indiegogo.

Fizyczna klawiatura QWERTY dla Moto Z

Physical Keyboard Mod to projekt modułu 5-rzędowej klawiatury QWERY, którą będziemy mogli podłączyć do smartfonów wspierających standard Moto Mods. Zbiórka na realizację tego pomysłu ruszyła na Indiegogo i bardzo szybko zebrała ponad 30 proc. wymaganej sumy. Do końca zbiórki został jeszcze miesiąc, więc najprawdopodobniej uda się ją zrealizować.

Jeśli tak się stanie, to już w czerwcu powinna zostać zrealizowana wysyłka pierwszych zamówień, a do klientów dotrze gadżeciarskie, ale też całkiem przydatne akcesorium. Bo Physical Keyboard Mod to nie tylko duża, wygodna i wysuwana klawiatura, ale również dodatek do telefonu, który będzie pozwalał na odchylenie ekranu.

smartfon z klawiatura qwerty class="wp-image-551531"
smartfon z klawiatura qwerty class="wp-image-551532"

Z niemal identycznego rozwiązania korzystałem w smarfonie HTC 7 Pro, a z klawiatur QWERTY w jeszcze kilku innych urządzeniach (Nokia E72, E61, 9300i oraz jakieś BlackBerry) i wszystkie bardzo dobrze wspominam. Przy wprowadzaniu tekstu oraz jego edycji fizyczne klawiatury dają świetne poczucie kontroli i pozwalają na stosunkowo wygodną pracę.

Właśnie dlatego z zaciekawieniem przyglądam się zbiórce na realizację Physical Keyboard Mod For Moto Z. Jeśli klawiatura rzeczywiście powstanie i zbierze dobre recenzje, to niewykluczone, że moim następnym telefonem będzie właśnie jakiś smartfon obsługujący moduły Moto Mods.

REKLAMA

Choć będzie to raczej decyzja podjęta ze względu na sentyment.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA