1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Coś we mnie krzyczy, żebym kupił telefon, do którego podłączę ten moduł z klawiaturą QWERTY

smartfon z klawiatura qwerty

Moduły Moto Mods, które można dokupić i zamontować do niektórych smartfonów z rodziny Lenovo Moto od samego początku wzbudzały moje zainteresowanie. Ale dopiero Physical Keyboard Mod For Moto Z zaciekawił mnie na tyle, że poważnie zacząłem zastanawiać się nad zmianą telefonu.

Dzisiejsze sztandarowe smartfony największych producentów są bardzo dobre i nie ma większego znaczenia, czy kupimy Huawei Mate’a 9, Samsunga Galaxy S7 czy LG G6. Te i masa innych smartfonów oferują podobną wydajność i zbliżony komfort pracy. Każdy z nich ma kilka mocniejszych stron i kilka wad, ale na dobrą sprawę są takie same.

Nieco inna drogę wybrało Lenovo Moto, które postawiło na modułowe smartfony i w przeciwieństwie do LG nie wycofuje się z tej decyzji, trwa przy niej konsekwentnie, a to przekłada się na rosnące zainteresowanie partnerów, którzy chcą tworzyć nowe moduły.

Na rynku jest już dostępnych kilka modułów Moto Mods, ale w planach, fazie projektowej lub zapowiedzianych jest ich zdecydowanie więcej. Jednak do tej pory ani głośnik, ani powerbank, ani lepszy aparat foto, ani żaden z inny moduł nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak doczepiana do smartfona klawiatura QWERTY, czyli projekt Physical Keyboard Mod For Moto Z, na którego realizację zbiórka wystartowała w serwisie Indiegogo.

Fizyczna klawiatura QWERTY dla Moto Z

Physical Keyboard Mod to projekt modułu 5-rzędowej klawiatury QWERY, którą będziemy mogli podłączyć do smartfonów wspierających standard Moto Mods. Zbiórka na realizację tego pomysłu ruszyła na Indiegogo i bardzo szybko zebrała ponad 30 proc. wymaganej sumy. Do końca zbiórki został jeszcze miesiąc, więc najprawdopodobniej uda się ją zrealizować.

Jeśli tak się stanie, to już w czerwcu powinna zostać zrealizowana wysyłka pierwszych zamówień, a do klientów dotrze gadżeciarskie, ale też całkiem przydatne akcesorium. Bo Physical Keyboard Mod to nie tylko duża, wygodna i wysuwana klawiatura, ale również dodatek do telefonu, który będzie pozwalał na odchylenie ekranu.

smartfon z klawiatura qwerty
smartfon z klawiatura qwerty

Z niemal identycznego rozwiązania korzystałem w smarfonie HTC 7 Pro, a z klawiatur QWERTY w jeszcze kilku innych urządzeniach (Nokia E72, E61, 9300i oraz jakieś BlackBerry) i wszystkie bardzo dobrze wspominam. Przy wprowadzaniu tekstu oraz jego edycji fizyczne klawiatury dają świetne poczucie kontroli i pozwalają na stosunkowo wygodną pracę.

Właśnie dlatego z zaciekawieniem przyglądam się zbiórce na realizację Physical Keyboard Mod For Moto Z. Jeśli klawiatura rzeczywiście powstanie i zbierze dobre recenzje, to niewykluczone, że moim następnym telefonem będzie właśnie jakiś smartfon obsługujący moduły Moto Mods.

Choć będzie to raczej decyzja podjęta ze względu na sentyment.