REKLAMA

Polski myPhone tworzy jedne z najlepszych tanich smartfonów. Tak twierdzi Google

Renomę Androida budują najwydajniejsze i najdroższe urządzenia, jednak o jego liczbie użytkowników oraz udziałach rynkowych decydują znacznie tańsze smartfony. Według Google najlepsze z nich są tworzone przez polską firmę myPhone. Wrocławska firma została nagrodzona wyróżnieniem "European Android Award".

02.03.2017 16.14
Wyróżnienie "European Android Award" trafiło w ręce myPhone'a
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie jeszcze te czasy, w których mało kogo było stać na smartfona? Jeszcze kilka lat temu dobrze działające urządzenia mobilne były dobrem luksusowym. Użytkownik miał do wyboru kupić drogi i dobrze działający smartfon lub zaoszczędzić i kupić urządzenie sprawiające więcej problemów niż korzyści.

Podczas targów Mobile World Congress 2017 w Barcelonie Google nagrodził firmy, dzięki którym ten stan rzeczy uległ całkowitej zmianie. Wyróżnienia "European Android Award" otrzymało 8 europejskich przedsiębiorstw, wśród których znajduje się jeden polski przedstawiciel. Firmą tą jest pochodzący z Wrocławia myPhone. Jej współpracę z Google można zaobserwować już od dłuższego czasu.

Przykładem tego jest problem certyfikacji smartfonów z Androidem, o którym pisałem jakiś czas temu. Gdy Google w końcu ogłosił, że urządzenia bez certyfikacji nie będą miały dostępu do usług Google, wiele małych przedsiębiorstw wpadło w panikę.

Tylko trzech polskich producentów smartfonów ogłosiło, że ich produkty regularnie otrzymują certyfikaty Google. Jedną z tych firm był właśnie myPhone, pozostałe to Kiano oraz Kruger&Matz. Kupując telefony takich przedsiębiorstw można być pewnym, że wykorzystają one pełnię możliwości Androida.

Wśród polskich producentów smartfonów to wrocławska firma ma największe udziały w lokalnym rynku.

Przekraczają one 10 proc., a marki takie jak myPhone oraz Hammer są już obecne w świadomości użytkowników. Nie da się ukryć, że ogromny wpływ na to ma sprzedaż wybranych smartfonów myPhone w Biedronce. Modele sprzedawane w tej sieci sklepów cieszą się wyjątkowo dobrym stosunkiem jakości do ceny i cieszą się ogromnym zainteresowaniem użytkowników. Od przedstawicieli handlowych wiemy, że urządzenia te sprzedają się na pniu.

Na Spider’s Web też jesteśmy w stanie zauważyć popularność tych sprzętów. Każdy artykuł na temat dostępnego w Biedronce myPhone’a osiąga ogromną oglądalność. Podejrzewam, że to właśnie bliska współpraca z Google'em, osiągane wyniki sprzedażowe oraz przystępne ceny urządzeń miały wpływ na przyznanie nagrody właśnie myPhone’owi.

Nagroda "European Android Award" pokazuje, że Google docenia nie tylko największych graczy na rynku.

myPhone z European Android Award class="wp-image-548631"
myPhone z European Android Award

Firma z Santa Clara doskonale zdaje sobie sprawę ze struktury sprzedaży smartfonów z Androidem. Wie, że nagłówki gazet i serca użytkowników skradają najlepsze smartfony dostępne na rynku, jednak zdecydowana większość użytkowników nie może sobie na nie pozwolić i kupuje urządzenia zdecydowania tańsze.

To najdroższe sprzęty budują renomę Androida, jednak o jego liczbie użytkowników i udziałów rynkowych decydują urządzenia znacznie bardziej przystępne. Miło jest dowiedzieć się, że najlepsze z nich są tworzone przez polskiego producenta.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA