REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Google jak dobry wujek z Ameryki - sypnie kasą polskim firmom i... nie chce nic w zamian

Już niedługo Google wystartuje z trzema ciekawymi programami dla środkowoeuropejskich startupów na każdym z trzech poziomów rozwoju: wczesnym (wprowadzenie produktu na rynek), wzrostu (sprzedaż) i późnym (skalowanie globalne).

08.03.2017
20:48
startupy
REKLAMA
REKLAMA

Wygląda na to, że Campus Warsaw okazał się dla Google'a świetnym rozwiązaniem na drodze we wspieraniu startupów. Teraz jest to głównie przestrzeń coworkingowa, gdzie od czasu do czasu organizowane są konferencje i wydarzenia około-technologiczne. Na wiosnę Campus otworzy zupełnie nową przestrzeń dla startupów, a także stanie się areną dwóch programów pomagających w ich rozwoju.

Pomóc polskim startupom.

Wg danych Google, Polska posiada ćwierć miliona programistów, ale tylko 16 proc. z nich pracuje w startupach. Aż połowa chciałby pracować w startupie, lub samemu założyć firmę.

Pod względem liczby absolwentów kierunków inżynieryjnych Polska, Ukraina, Czechy i Słowacja są w sumie przed Stanami Zjednoczonymi.

Najczęściej wymieniane przez nich bariery to: testowanie i dopasowanie produktu do rynku, i struktura organizacji oraz zarządzanie zespołem, a także problem z dotarciem do rynków zagranicznych.

Launchpad Start na początek.

Pierwszy program Google potrwa tydzień i skoncentruje się na strategii produktu, rozwoju biznesu, interfejsie i interakcjach z użytkownikiem, technologii, marketingu i umiejętnościach prezentacyjnych. Dzięki temu przedsiębiorcy mają lepiej wprowadzać produkt na rynek.

Launchapad Start wystartuje 24 kwietnia z udziałem 10 startupów i 50 mentorów.

Campus Residency dla tych, którzy już sprzedają.

Potrwa 6 miesięcy, w czasie których mentorzy pomogą startupom w  zidentyfikowaniu wyzwań związanych z globalnym rozwojem. Monitorowane będą wzrost przychodów, wzrost bazy użytkowników, otrzymane finansowanie i nowo powstałe miejsca pracy.

Google planuje dwa takie programy rocznie. Ten i wcześniejszy program będą realizowane na Campusie w Warszawie, natomiast trzeci już w Dolinie Krzemowej, 17 czerwca.

Launchpad Accelerator do podboju świata

Półroczny program organizowany przez globalny zespół Google Developers.  Program rozpoczyna się od dwutygodniowego szkolenia w San Francisco, którego głównym elementem są sesje mentoringowe z inżynierami i menedżerami produktów z 20 zespołów Google oraz z międzynarodowego zespołu mentorów zewnętrznych.

Uczestnicy otrzymują finansowe wsparcie w wysokości 50 tys. dol. (equity free), wolny dostęp do płatnych usług Google oraz wsparcie zespołów lokalnych Google przez kolejne 6 miesięcy.

campus-google-startupy class="wp-image-550100"

Do każdego z programów możecie się zgłaszać za pomocą dedykowanych formularzy: Launchpad Start, Campus Residency, Launchpad Accelerator.

REKLAMA

Każdy program jest darmowy, a Google nie pobiera udziałów w zamian za pomoc.

Programy Google to świetna opcja dla startupów z tej części Europy. O wiele lepsza niż akceleratory, które w zamian za swoją pomoc obejmują część udziałów. Dzięki swojej marce Google może także przyciągnąć najlepszych mentorów, a także zaoferować dostęp do całej przebogatej infrastruktury.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA