REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Od teraz Android Pay zapłacisz na Allegro. Podziękuj PayU

PayU wzbogaca swoją ofertę o kolejną metodę płatności. Dzięki temu będzie można wykorzystać Android Pay do płacenia za zakupy w serwisie Allegro oraz w wielu innych sklepach internetowych.

29.03.2017
16:11
Android Pay w Allegro dzięki Payu
REKLAMA
REKLAMA

System płatności Google'a rozpycha się na polskim rynku i trafia do kolejnych banków. Nowa usługa płatności mobilnych pozwala przede wszystkim rozliczać się zbliżeniowo za zakupy smartfonem z wykorzystaniem modułu NFC, ale oprócz tego można wykorzystać ją do płatności za zakupy online.

Android Pay trafia do PayU i będzie dostępne w polskich aplikacjach mobilnych.

Do tej pory mogliśmy skorzystać przede wszystkim z tej pierwszej funkcji, czyli płatności zbliżeniowych. Dzięki integracji z PayU system Google'a będzie można zaś wykorzystać w polskich serwisach e-commerce oraz podczas zakupów dokonywanych przez aplikacje mobilne.

PayU pochwaliło się wdrożeniem wsparcia dla AP w ramach swojej usługi płatniczej, która wcześniej pozwalała opłacać zakupy przez logowanie się do banku lub pobranie należności bezpośrednio z karty płatnicznej.

Polska jest drugim europejskim krajem po Wielkiej Brytanii, w którym zadebiutowało Android Pay. Teraz nasza rodzima firma, czyli PayU, została jednym z pierwszych partnerów Google'a przy wdrożeniu usługi w e-commerce i m-commerce. Dzięki temu system płatności będzie mogło wdrożyć 400 tys. punktów sprzedaży w naszym kraju.

Wszyscy sprzedawcy, którzy współpracują z PayU, będą mogli teraz wdrożyć płatności Android Pay w rozwijanych przez siebie aplikacjach. PayU udostępnia partnerom SDK, które pozwoli wdrożyć usługę płatniczą w programie firmy trzeciej.

Wcześniej Android Pay pojawiło  się w Uberze. Ponieważ PayU jest domyślną metodą płatności w Allegro, to opcja opłacania wygranych aukcji i przedmiotów nabytych przez Kup Teraz z wykorzystaniem płatności Google'a trafi do najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce. To świetna wiadomość, ale...

Gdy patrzę na rozwój Android Pay to zgrzytam zębami z zazdrości.

Usługa płatnicza Google'a jest znacznie młodsza od konkurencyjnego Apple Pay, ale to Google patrzy na nasz kraj łaskawszym okiem. Polska dla Apple'a najwyraźniej nie jest zbyt atrakcyjnym rynkiem i większość nowości nas omija.

Użytkowników iPhone'ów jest u nas stosunkowo niewielu i do dzisiaj nie doczekaliśmy się nawet wsparcia dla polskiej wersji językowej asystenta głosowego Siri.

REKLAMA

Lista usług Apple'a niedostępnych w naszym kraju, na której znajduje się Apple Pay w dodatku rośnie, zamiast maleć, a Google wykorzystuje to, by zaskarbić sobie sympatię użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA