1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Jeśli korzystasz z Android Pay i jeździsz Uberem, to mam dla ciebie dobrą wiadomość

Android Pay w aplikacji Uber

Usługa płatnicza Google'a rozpycha się na polskich rynku. Android Pay w aplikacji Uber już działa. Można skorzystać z tej metody płatności zamiast z karty płatniczej.

Android Pay w Polsce działa już od listopada. Usługa płatnicza Google'a wzbudza ciekawość, bo pozwala płacić smartfonem w sklepach poprzez przyłożenie obudowy telefonu do terminala płatniczego. Dzięki temu można rozliczać się za zakupy i usługi bez zabierania z domu portfela. Na tym jednak nie kończą się możliwości Android Pay.

Płatności Android Pay w aplikacji Uber.

Android Pay można wykorzystać do rozliczania się online. Działa to podobnie jak w przypadku poprzedniego rozwiązania tego typu w postaci Google Wallet i usług takich jak PayPal czy PayU. Wystarczy raz podać dane karty płatniczej w Android Pay i można wygodnie płacić we wszystkich miejscach - online i offline - wspierających to rozwiązanie.

Jedną z aplikacji, która już teraz wspiera od teraz rozliczenia przez Android Pay, jest Uber - platforma do zamawiania przejazdów. Android Pay w aplikacji pozwoli od teraz zapłacić za odbyty kurs. Wcześniej możliwe było to wyłącznie za pomocą karty płatniczej po podaniu Uberowi jej danych - w Polsce nie da się opłacić kursu z Ubera za pomocą PayPala lub PayU.

Android Pay w Polsce

Android Pay w aplikacji Uber to dopiero początek.

W przyszłości Android Pay ma być wspierane przez szereg innych aplikacji. Wedle wstępnych zapowiedzi Android Pay w aplikacji Uber to wstęp do udostępnienia tej metody płatności w takich programach jak iTaxi lub Allegro. Nie zdziwię się, jeśli na przestrzeni następnych miesięcy pojawi się wsparcie dla większej liczby aplikacji na Androida.

Popularyzacja Android Pay to dobra wiadomość, ale potrzeba do tego jeszcze wsparcia banków. Co prawda z Android Pay może w teorii skorzystać każdy posiadacz telefonu z Androidem, ale... nie wszystkie polskie banki zaadaptowały tę metodę płatności. Oby w najbliższym czasie wsparcie dla usługi płatniczej Google'a dodały kolejne instytucje.

Dopisanie karty płatniczej do usługi typu Android Pay ma w końcu szereg zalet. Dane naszej karty płatniczej otrzymuje tylko firma Google, a usługodawca i sprzedawca nie ma do nich wglądu. W dodatku dzięki temu po zmianie karty płatniczej nie trzeba podawać jej danych w dziesiątkach miejsc, a wyłącznie w usłudze takiej jak Android Pay.

[androidpay]