REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie

Od jutra płatności Android Pay będą działały w Polsce! Sprawdź, gdzie zapłacisz

Google zgodnie z zapowiedziami zaprezentował dzisiaj polską odsłonę usługi Android Pay. Wiemy już, kiedy będzie można wykorzystując ją zapłacić smartfonem, gdzie będzie można to zrobić, które banki od samego początku będą wspierać to rozwiązanie i które smartfony obsługują Android Pay w Polsce.

16.11.2016
15:59
Android Pay w Allegro dzięki Payu
REKLAMA
REKLAMA

Premiera Android Pay w Polsce to świetna wiadomość. Oznacza to, że przynajmniej Google uznaje nasz rynek za godny uwagi. Konkurencja w postaci Apple’a, która podobne rozwiązanie wprowadziła wcześniej, nadal ignoruje Polaków.

Android Pay wystartuje w Polsce oficjalnie 17 listopada.

Na dzisiejszej konferencji Google’a przedstawiciele mediów dowiedzieli się, jak dokładnie będzie wyglądało wdrażanie Android Pay w Polsce. Okazuje się, że nie będzie to tylko pilotażowy start. Google ma rozmach.

Już od jutra Android Pay będzie można płacić w ponad 400 tys. punktów sprzedaży na terenie kraju. W następnej kolejności uruchomione zostanie wsparcie dla płatności z wykorzystaniem Android Pay w aplikacjach mobilnych.

Polska jest w Europie drugim krajem, w którym wprowadzane jest Android Pay - a jeśli patrzeć na Unię Europejską to z pewnego punktu widzenia nawet pierwszym, bo najpierw Android Pay uruchomiono w Wielkiej Brytanii.

Które banki wspierają Android Pay w Polsce?

Na start z usługi Android Pay będą mogli skorzystać klienci takich banków jak:

 • Alior Bank;
 • Bank Zachodni WBK;
 • T-Mobile Usługi Bankowe.

Obsługiwane są karty MasterCard i VISA. W następnej kolejności obsługę Android Pay w Polsce wprowadzi mBank.

Android Pay w Polsce class="wp-image-529009"
Android Pay już oficjalnie w Polsce.

Jak płacić Android Pay?

Ma być to bajecznie proste. Wystarczy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a potem dodać w ramach niej kartę wydaną przez wspierający to rozwiązanie bank. Obsługiwane są karty debetowe i karty kredytowe.

W celu dokonania płatności wystarczy wybudzić telefon, zbliżyć go do terminala płatniczego i… tyle. Płatność do 50 zł zostanie dokonana niczym kartą zbliżeniową, płatności powyżej tej kwoty trzeba potwierdzić kodem PIN na terminalu.

Gdzie można płacić Android Pay?

W teorii wszędzie tam, gdzie są terminale zbliżeniowe. Google wymienia tutaj kilku partnerów:

 • sklepy Carrefour;
 • kawiarnie Costa Coffee;
 • sklepy Rossmann.

To oczywiście tylko początek listy.

Android Pay - co dalej?

W przyszłości Android Pay obsłuży też karty lojalnościowe i prezentowe. Z tej usługi płatniczej będzie można korzystać też w aplikacjach mobilnych takich jak:

 • Allegro;
 • Ceneo;
 • iTaxi;
 • Uber.

Android Pay w Polsce może stać się dzięki temu w niektórych obszarach konkurencją dla PayU i PayPala.

Do korzystania z Android Pay potrzebny jest smartfon z NFC z Androidem w wersji 4.4 lub nowszej - to świetna wiadomość, bo obawiałem się wsparcia dla tej technologii tylko w najnowszej wersji systemu!

REKLAMA

Współpraca: Dawid Kosiński

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA