REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Android Pay oficjalnie w Polsce! Google zaprasza na konferencję

Użytkownicy Androida mają powód do radości. Google własnie zapowiedział debiut usługi Android Pay w Polsce. Tym samym firma z Mountain View przegoniła Apple’a.

09.11.2016
16:43
Android Pay w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Android Pay to usługa pozwalająca na płacenie w terminalach płatniczych telefonem. Sam koncept nie jest oczywiście nowy, a najróżniejsi usługodawcy próbowali już w przeszłości zachęcać do rozliczania się za zakupy w ten sposób. Usługa Google ma jednak tę zaletę, że będzie dostępna - w teorii - dla każdego posiadacza telefonu z Androidem.

Nie będzie konieczności instalowania dodatkowych aplikacji i nikt nikogo nie będzie nakłaniał do wymiany karty SIM na kartę SIM NFC.

Android Pay działa już na świecie od jakiegoś czasu. Ta usługa zastąpiła Google Wallet, który nigdy nie zdobył szerokiej popularności i doczekał się de facto rebrandingu. Co ciekawe, Android Pay jest młodsze od Apple Pay - jest wręcz kalką rozwiązania firmy Tima Cooka - ale pojawia się u nas wcześniej.

Google zaprosiło dziś przedstawicieli mediów na konferencję, na której zostanie zaprezentowane lokalne Android Pay. Hasło zapowiadające spotkanie dla prasy, gdzie przedstawiciele firmy Google wraz z partnerami opowiedzą o nowej usłudze na naszym rynku, to “Zbliżasz. Płacisz. Gotowe”. Konferencja już 16 listopada.

Android Pay w Polsce class="wp-image-527736"
Android Pay oficjalnie w Polsce - zaproszenie na premierę. Już 16 listopada.

Przedstawiciele giganta opowiedzą o Android Pay w Polsce wraz z partnerami.

Niezmiernie czekamy, aż poznamy szczegóły. Liczę na to, że Google podejdzie do sprawy na poważnie i dostępność tego rozwiązania nie będzie jakoś specjalnie ograniczona do kilku modeli bądź tylko kilku wybranych banków, a będzie rozwiązaniem dostępnym dla (niemal) wszystkich.

Chciałbym też wierzyć, że wejście Android Pay na polski rynek przybliży nas do debiutu Apple Pay - ale nie robię sobie zbyt wielkich nadziei. Działające po polsku Google Now wcale nie sprawiło, że nagle i Siri zaczęła mówić w naszym ojczystym języku…

REKLAMA

Nie kryję też, że używając iPhone'a jako głównego telefonu trochę dziś posiadaczom smartfonów z Androidem zazdroszczę...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA