REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Toyota nie może się doczekać, żeby pokazać swoje nowości. Na start: krzyżówka samochodu i motocykla

Za nieco ponad dwa tygodnie rozpoczyna się Geneva Motor Show – największe targi motoryzacyjne w Europie. Toyota widocznie nie może się doczekać, żeby zaprezentować swoje nowe konstrukcje. Dziś otrzymaliśmy pierwszy teaser Toyoty i-TRIL.

21.02.2017
21:08
Toyota i-TRIL
REKLAMA
REKLAMA
Toyota i-TRIL class="wp-image-546109"

Sami przyznacie, że na powyższym zdjęciu nie widać praktycznie nic. Z oficjalnej informacji prasowej wiemy tylko, że i-TRIL to nowy koncept Toyoty skupiający się na „bardziej przyjaznych dla środowiskach rozwiązaniach transportowych”.

Toyota i-TRIL: pomiędzy samochodem i motocyklem.

i-TRIL wydaje się pojazdem o typowo miejskim zastosowaniu. Z przodu miejsca wystarczyło tylko na pojedynczy fotel dla kierowcy. Na szczęście z tyłu zmieści się dwóch pasażerów.

Trzyosobowy pojazd ma być według Toyoty czymś pomiędzy samochodem i motocyklem. Według japońskiego koncernu, i-TRIL jest świetną alternatywą dla tych dwóch rodzajów pojazdów, jeśli chodzi o poruszanie się w miejskim środowisku.

i-TRIL skorzysta z rozwiązań zaprezentowanych w koncepcie i-Road.

Z oficjalnej informacji prasowej dowiedzieliśmy się również, że i-TRIL korzystać będzie z systemu Active Lean, który po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć w innym koncepcie od Toyoty – i-Road.

Active Lean to system, który odpowiada za kontrolę wychylenia pojazdu podczas skręcania. System ten został opracowany z myślą o trójkołowej Toyocie i-Road. Jego zastosowanie w i-TRIL sugeruje, że nowy koncept Toyoty również rezygnuje z czwartego koła.

Projekt i-TRIL został przygotowany przez Toyota Motor Europe i paryskie studio projektowe Toyoty ED2, które zajmuje się projektowaniem samochodów dla japońskiego producenta od 2000 r.

Niestety producent jak na razie nie podał żadnych konkretów, jeśli chodzi o elektryczny napęd i-TRIL. Dlatego też nie możemy napisać nic o pojemności akumulatora, czy zasięgu nowego japońskiego pojazdu. Toyota i-Road mogła na jednym ładowaniu przejechać zaledwie 50km, jednak koncept ten został zaprezentowany w 2013 r. Od tego czasu technologia poszła znacznie do przodu, spodziewamy się więc, że zasięg i-TRIL okaże się przynajmniej dwukrotnie większy.

Co jeszcze Toyota pokaże nam w Genewie?

REKLAMA

Podczas targów Geneva Motor Show na stoisku japońskiego producenta zobaczymy również nowe modele Toyoty Yaris. W tym jej nową, sportową wersję Yaris GRMN z turbodoładowaną jednostką benzynową o pojemności 1,8 L. Nowe Yarisy charakteryzować się mają bardziej dynamiczną sylwetką i poprawionym wnętrzem.

W Genewie zobaczymy też nowe konstrukcje wyścigowe przygotowane przez zespół o jakże polsko brzmiącej nazwie: Toyota GAZOO. Nowe konstrukcje wezmą udział w nadchodzących edycjach wyścigów FIA World Rally Championship (WRC), FIA World Endurance Championship (WEC) oraz w Rajdzie Dakar.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA