REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

News petarda. Smartfonem Samsunga odblokujesz komputer z Windowsem 10

Jeśli masz komputer z Windowsem, to zapragniesz mieć smartfon Samsunga. Ja właśnie zapragnąłem - aby wygodnie odblokowywać komputer.

21.02.2017
20:06
Samsung Flow - odblokuj Windowsa za pomocą czytnika w telefonie
REKLAMA
REKLAMA

Jako użytkownik komputerów z Windowsem i smartfonów z Androidem mam pewien problem - zazdroszczę użytkownikom Maców i iPhone’ów udogodnień, jakie przygotował dla nich Apple. Współdzielony schowek, pełna synchronizacja absolutnie wszystkiego, co najważniejsze, a do tego odblokowywanie komputera za pomocą zegarka.

Okazuje się, że niebawem użytkownicy Windowsów będą mieli jeden powód do zazdrości mniej. O ile należą do licznego grona użytkowników smartfonów Samsunga, które wyposażono w czytnik linii papilarnych. Bowiem, jak podał serwis SamMobile, oprogramowanie Samsung Flow będzie wspierało wszystkie urządzenia z Windowsem 10.

Co to oznacza?

Posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S, Galaxy A i wszystkich innych, które wyposażono w czytniki linii papilarnych będą mogli połączyć swój telefon z komputerem z Windowsem. Dzięki funkcjom Samsung Flow będzie możliwe odblokowywanie tych komputerów za pomocą czytników linii papilarnych w smartfonach.

Świetna sprawa, znaczące udogodnienie i kolejny krok w kierunku wypierania tradycyjnych haseł w urządzeniach komputerowych.

Hasła cyfrowe lub alfanumeryczne są złe, bo jeśli są odpowiednio złożone, to trudno je zapamiętać. Przez to wielu użytkowników ustawia bardzo łatwe hasła, które są wygodne do częstego zapisywania i nie sprawiają problemów z zapamiętaniem. To bardzo niebezpieczna sytuacja, gdyż obecnie żyjemy w cyfrowej cywilizacji i wiele cennych dla nas danych i informacji przechowujemy w urządzeniach komputerowych.

Dzięki Samsung Flow będzie możliwe zabezpieczenie komputerów z Windowsem za pomocą czytników linii papilarnych wbudowanych w urządzenia mobilne Samsunga. Czytniki te są dobrej jakości, działają niemal niezawodnie i wierzę, że sporo użytkowników skorzysta z możliwości blokowania i odblokowywania swoich komputerów właśnie w ten sposób.

Nowa funkcja powinna trafić do użytkowników Samsung Flow już w kwietniu.

To jeszcze nie koniec

Aktualizacja Windows 10 Creators Update wprowadzi inną funkcję związaną z zabezpieczeniem komputerów osobistych. Tzw dynamiczna blokada urządzenia pozwoli na automatyczne blokowanie sprzętu z Windowsem 10, gdy ten straci na 30 sekund połączenie z urządzeniem sparowanym przez Bluetooth - np. słuchawkami lub smartfonem.

REKLAMA

Po odejściu od komputera będziemy musieli zawsze ponownie się logować (oczywiście jeśli aktywujemy dynamiczną blokadę). A to oznacza przeważnie konieczność wpisywania hasła, no chyba, że nasz komputer wspiera funkcję logowania za pomocą rozpoznawania twarzy.

Zważywszy na te zmiany w systemie Windows 10, dzisiejszy news związany z Samsung Flow nabiera dodatkowego znaczenia. Już niebawem użytkownicy będą mogli odblokowywać swoje komputery za pomocą czytników linii papilarnych w Samsungach, a sprzęty z Windowsem 10 będą mogły się blokować zawsze jak wyjdziemy z pokoju lub biura.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA