REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Aparat w LG G6 naprawi większość wad poprzednika

LG G6 ma przed nami coraz mniej tajemnic. Właśnie poznaliśmy specyfikację aparatu tego nadchodzącego smartfona.

20.02.2017
19:51
Wszystko co wiemy o aparacie w LG G6
REKLAMA
REKLAMA

Zbiór wszystkich informacji o LG G6 opisałem dosłownie kilka dni temu. Internet nie lubi jednak próżni, bowiem w międzyczasie pojawiły się nowe, a do tego potwierdzone, informacje o aparacie w nadchodzącym LG G6.

Informacje pochodzą z koreańskiego bloga LG, a więc możemy je traktować jako pewnik.

Przypomnijmy sobie, co było nie tak z aparatem LG G5. Mimo świetnych opinii miał on kilka wad.

Jednym z najmocniejszych punktów LG G5 był bardzo udany aparat o podwójnym obiektywie. Konstrukcja miała jednak swoje kompromisy.

LG G6 - wszystko, co wiemy o aparacie class="wp-image-511783"

Główny aparat miał bardzo dobre parametry (16 megapikseli, światło f/1.8), dawał naprawdę świetny obrazek, ale nie wyróżniał się niczym ponad to. Oferował standardowy kąt widzenia, który znamy z szeregu innych smartfonów.

Z kolei drugi obiektyw był jego przeciwieństwem. Oferował niespotykany w smartfonach kąt widzenia (aż 135 stopni!), ale niestety kosztem jakości. Przeciętne światło f/2.4 i matryca 8 MP dawały wyraźnie słabsze rezultaty w gorszym świetle. Do tego raziło mnie odwzorowanie linii prostych. Obiektyw miał bardzo dużą dystorsję przez co przypominał nieco rybie oko. W zdjęciach krajobrazu ten efekt nie przeszkadzał, ale przy architekturze był uciążliwy.

LG G6 wyeliminuje mankamenty aparatu G5.

Po pierwsze, LG zapewnia, że w smartfonie G6 oba aparaty (szerokokątny i standardowy) będą miały taką samą jakość obrazowania. To bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że producent nie zrezygnuje z szerokiego kąta… choć nieco go ograniczy.

Zamiast pola widzenia o przekątnej 135 stopni, dostaniemy pole 125 stopni. LG G6 będzie miał zatem odrobinę węższy kąt widzenia od poprzednika. Mam nadzieję, że rezygnacja z ekstremalnych szerokości wpłynie na poprawę odwzorowania linii prostych. Zapowiada się na to, że drugi obiektyw nadal będzie miał standardowy kąt widzenia.

LG G6 - wszystko, co wiemy o aparacie class="wp-image-545898"

Dodatkowo oba aparaty będą miały rozdzielczość 13 megapikseli. To bardzo dobra wiadomość. W przypadku standardowego obiektywu teoretycznie oznacza to regres, ponieważ LG G5 miał 16 megapikseli. Pamiętajmy jednak, że w praktyce w matrycy nie chodzi o cyferki. Samsung w Galaxy S7 również ograniczył rozdzielczość względem modelu S6 i wyszło to tylko na dobre.

Z kolei dla szerokokątnego aparatu oznacza to poprawę rozdzielczości o 5 megapikseli. Trudno określić, czy to dobra, czy zła wiadomość. Bardzo dużo zależy od światła tego obiektywu, a niestety jeszcze nie znamy tego parametru.

Wiemy też, że przedni aparat będzie dysponował szerokim kątem widzenia na poziomie 100 stopni. Nie są to tak duże wartości, jak w przypadku tylnego aparatu, ale pamiętajmy, że standardowy kąt widzenia dla smartfon to ok. 75 stopni.

LG G6 wprowadzi też nowe funkcje foto.

LG G6 - wszystko co wiemy o nowym flagowcu class="wp-image-545174"

Nowością będzie tryb fotografowania w proporcjach 1:1. Wygląda na to, że kwadratowe elementy będą dla LG czymś ważnym, ponieważ interfejs LG UX 6.0 będzie w wielu miejscach bazował właśnie na kwadracie. Poza tym ekran o proporcjach 18:9 (2:1) pozwoli wyświetlić obok siebie dwa kwadraty. Kto wie, może będzie to miało coś wspólnego z podwójnym aparatem.

Do tego w aplikacji aparatu pojawi się możliwość tworzenia gifów oraz panoram w 360 stopniach. Aparat zyska też nowe filtry oraz tryby, m.in. tryb „jedzenie”, w którym kolory będą podbite.

Nowości software’owe póki co mnie nie urzekły, ale za to nowe podejście do podwójnego aparatu zapowiada się bardzo obiecująco. LG już w G5 pokazało, że wie, jak zrobić dobry aparat. Mam nadzieję, że G6 będzie potwierdzeniem tych zdolności.

Premiera LG G6 będzie miała miejsce już w najbliższą niedzielę podczas targów MWC w Barcelonie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA