REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Znacząca zmiana zasad. Instagram już pozwala dodawać wiele zdjęć do jednego posta

Instagram wprowadza galerie zdjęć, czyli możliwość dodawania wielu fotek do jednego posta. Aż chciałoby się zakrzyknąć - dopiero?!

22.02.2017
18:51
Instagram pozwala już dodawać wiele zdjęc do jednego posta
REKLAMA
REKLAMA

Instagram to bezapelacyjnie największy serwis fotograficzny świata, który ma przeszło 600 mln aktywnych użytkowników. Jak to możliwe, że gigant tego pokroju nie obsługiwał dotychczas prostych galerii? Doprawdy nie wiem. Fakt jest jednak taki, że dopiero teraz galerie zaczną być udostępniane użytkownikom.

10 zdjęć (lub filmów) w jednym poście.

Do aplikacji mobilnych Instagrama trafia właśnie aktualizacja, która wprowadza możliwość dodawania wielu materiałów do jednego posta. Możemy umieścić maksymalnie 10 zdjęć lub filmów naraz.

Taki „album” jest wyświetlany w formacie pokazu slajdów. Nie ma tu żadnych miniaturek zdjęć. Zamiast tego kolejne fotografie otwieramy przesuwając zdjęcia na boki.

U dołu widzimy wskaźnik z kropkami, który informuje nas jak duża jest galeria, a także w którym miejscu się znajdujemy.

Jeśli wydaje ci się, że podobne galerie widziałeś już na Instagramie, możesz mieć rację. Dotychczas to rozwiązanie było dostępne dla niektórych reklamodawców. Teraz trafia do wszystkich użytkowników serwisu.

Jak utworzyć nową galerię?

Początek procesu jest taki sam, jak przy dodawaniu zwykłego zdjęcia do Instagrama. Następnie w rogu widzimy nową ikonkę z kwadracikami ułożonymi kaskadowo. Po jej kliknięciu możemy dodać do posta kolejne zdjęcia, klipy wideo, Boomerangi, Hyperlapse’y, czy co wam tylko w duszy gra. Następnie możemy zmienić kolejność materiałów.

A co z polubieniami i komentarzami?

Nowe galerie zbierają wspólne komentarze i polubienia. Nie można osobno polubić konkretnego zdjęcia, „lajk” dotyczy całej galerii.

Działa to również w drugą stronę, bowiem cały post z wieloma materiałami może mieć tylko jeden opis i jeden zestaw tagów.

Kiedy zobaczysz nowe galerie w swojej aplikacji?

Instagram zaczyna proces aktualizacji aplikacji na Androida oraz na iOS. Może to potrwać nawet kilka tygodni.

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, jak Instagram rozegra sytuację, w której część użytkowników już ma nowe galerie, a część jeszcze nie. Być może w starszej wersji będzie widoczne tylko jedno, pierwsze, zdjęcie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA