REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Instagram zmienia reguły gry. Teraz do jednego posta dodasz kilka zdjęć

Instagram niebawem otrzyma nowość, która dość zasadniczo zmieni sposób korzystania z aplikacji. Pojawi się możliwość publikacji kilku zdjęć w jednym poście.

02.02.2017
11:14
Instagram upodobni się lekko do Facebooka, ale to dobra wiadomość
REKLAMA
REKLAMA

Testerzy wersji beta aplikacji Instagram na Androidzie właśnie zauważyli nową funkcję, którą jest możliwość tworzenia małych galerii zdjęć na Instagramie. Testowana wersja 10.7.0 pozwala użytkownikom umieścić kilka zdjęć w jednym poście.

Dotychczas takie rozwiązanie mieli do dyspozycji niektórzy reklamodawcy, ale wygląda na to, że niebawem wszyscy użytkownicy będą mogli umieszczać wiele zdjęć naraz.

Instagram galerie zdjęć class="wp-image-542468"

Aplikacja pozwoli umieścić do 10 zdjęć w jednym wpisie. Każde będzie można obrabiać osobno. Obserwujący zobaczą serię zdjęć jako slider, który można przesuwać na boki. Każde zdjęcie będzie można polubić i skomentować osobno.

Tej funkcji naprawdę brakowało.

Dotychczas zasada działania była inna. Jeśli chcieliśmy podzielić się kilkoma zdjęciami, musieliśmy wrzucać je jedno po drugim, lub ewentualnie utworzyć kolaż, np. w aplikacji Layout.

To pierwsze rozwiązanie jest czasochłonne, zwłaszcza kiedy do każdego zdjęcia tworzysz opis, dodajesz tagi i oznaczasz znajomych oraz lokalizację. Z kolei w kolażu miniaturki zdjęć oglądane na ekranie smartfona są bardzo małe.

Większy porządek, czy więcej chaosu?

Jak nowość wpłynie na wygodę obsługi Instagrama? Z jednej strony nowe galerie wprowadzą większy porządek. Z drugiej, bardzo możliwe, że ograniczą zasięgi widoczności. W końcu 10 osobnych zdjęć ma dziesięciokrotnie większą szasnę na dotarcie do odbiorców, niż jeden post zawierający cały album.

REKLAMA

Z tego względu może się okazać, że bardziej świadomi użytkownicy Instagrama nie przekonają się do nowej funkcji. Na tą chwilę są to jednak tylko domysły. Być może Instagram będzie premiował widoczność albumów. Przekonamy się o tym, kiedy nowa funkcja trafi do wszystkich.

Z czysto użytkowego punktu widzenia, nowość zapowiada się atrakcyjnie. Podobne rozwiązanie działa od lat na Facebooku i sprawdza się tam bardzo dobrze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA