REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dla Intela VR to „kolejna wielka rzecz”. Wirtualna rzeczywistość będzie dostępna dla każdego podczas IEM 2017!

Intel to jedna z wielu firm, które upatrują przyszłość w wirtualnej rzeczywistości. Popularyzowanie technologii VR jest wpisane w cele technologicznego lidera, dlatego podczas finałów IEM 2017 w katowickim Spodku każdy będzie mógł skosztować wirtualnej rzeczywistości, a nawet wziąć udział w turnieju.

23.02.2017
15:42
Dla Intela VR to „kolejna wielka rzecz”. Wirtualna rzeczywistość będzie dostępna dla każdego podczas IEM 2017!
REKLAMA
REKLAMA

Mnie o świetlanej przyszłości VR nie trzeba przekonywać. Po tym, jak przeszedłem Resident Evil 7 w goglach PSVR, wiem, że dla niektórych gatunków gier wirtualna rzeczywistość naprawdę jest przyszłością. Intel również jest tego świadomy. Właśnie dlatego organizator finałów IEM 2017 w Katowicach przygotował specjalną imprezę Intel VR Games, będącą częścią Intel Extreme Masters 2017.

Podczas gdy na arenie Spodka esportowcy będą toczyć zażarte boje, w sąsiednim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywać się będzie Intel VR Games.

intel vr class="wp-image-546407"

Intel VR Games to szereg turniejów z cennymi nagrodami do zdobycia. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w zmaganiach, rywalizując o sprzęty Intela oraz Omen by HP. Rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości będą skupione wokół trzech gier dla platformy Oculus Rift:

  • The Unspoken - tytuł od doskonale znanego studia Insomniac Games, twórców takich hitów jak Ratchet & Clank, Spyro czy Sunset Overdrive. Pierwszoosobowa produkcja polega na rzucaniu zróżnicowanych czarów, tocząc pojedynki jeden na jednego przy naprawdę efektownej oprawie graficznej. Ależ żałuję, że nie ma tej gry na PSVR!
  • Lone Echo - filmowa produkcja, której wieloosobowy tryb przenosi gracza na futurystyczną arenę. Tam rozgrywane są turnieje przyszłości, w otoczeniu całkowicie pozbawionym ziemskiej grawitacji. Produkcja pochodzi od studia Ready at Dawn - twórców Daxtera, God of War oraz The Order 1886.
  • Arizona Sunshine - gra, która rzuca nas w sam środek opanowanego przez zombie świata. Możemy się po nim swobodnie poruszać, próbując przetrwać samemu lub w trybie kooperacji ze znajomym. Do tego Arizona Sunshine posiada tryb hordy mieszący aż czterech graczy na jednej arenie.

Powyższe tytuły to jedne z najlepszych gier, jakie można uruchomić na goglach Oculus Rift. Najwyższa możliwa półka. Jako posiadacz PSVR, sam z chęcią sprawdzę każdy z przygotowanych przez Intela programów. Tak się bowiem składa, że słyszałem o wszystkich, ale nie miałem jeszcze przyjemności przetestować żadnego. To nareszcie się zmieni.

Intel VR Games rozpocznie się podczas drugiego tygodnia finałów IEM 2017, 5 marca. Jak przyznają organizatorzy:

„Wirtualna rzeczywistość to ‘the next big thing’, a Intel jest jednym z motorów napędowych tej rewolucji. Możliwość zanurzenia się w świecie wirtualnym, zupełnie nowy poziom doświadczeń i rozrywka na niespotykanym dotąd poziomie – wszystko to czeka na uczestników Intel VR Games.

Kiedy planowaliśmy tegoroczne finały Intel Extreme Masters wiedzieliśmy, że VR musi być ich ważną częścią. Technologia VR zredefiniuje gaming. Już wkrótce użytkownik będzie mógł nie tylko wejść w środek wirtualnego świata za pomocą obrazu i dźwięku, ale także dotyku” – mówi Krzysztof Jonak, Poland Country Manager w firmie Intel.

Przypominamy, że na finały IEM 2017 możecie wejść bez kolejki, jako posiadacze specjalnych biletów. Aby je zdobyć, wystarczy wziąć udział w konkursie Spider's Web.

REKLAMA

ZOBACZ: Tak straszy RESIDENT EVIL 7 na PS VR

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA