REKLAMA

Dla Intela VR to „kolejna wielka rzecz”. Wirtualna rzeczywistość będzie dostępna dla każdego podczas IEM 2017!

Intel to jedna z wielu firm, które upatrują przyszłość w wirtualnej rzeczywistości. Popularyzowanie technologii VR jest wpisane w cele technologicznego lidera, dlatego podczas finałów IEM 2017 w katowickim Spodku każdy będzie mógł skosztować wirtualnej rzeczywistości, a nawet wziąć udział w turnieju.

23.02.2017 14.42
Dla Intela VR to „kolejna wielka rzecz”. Wirtualna rzeczywistość będzie dostępna dla każdego podczas IEM 2017!
REKLAMA
REKLAMA

Mnie o świetlanej przyszłości VR nie trzeba przekonywać. Po tym, jak przeszedłem Resident Evil 7 w goglach PSVR, wiem, że dla niektórych gatunków gier wirtualna rzeczywistość naprawdę jest przyszłością. Intel również jest tego świadomy. Właśnie dlatego organizator finałów IEM 2017 w Katowicach przygotował specjalną imprezę Intel VR Games, będącą częścią Intel Extreme Masters 2017.

Podczas gdy na arenie Spodka esportowcy będą toczyć zażarte boje, w sąsiednim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywać się będzie Intel VR Games.

intel vr class="wp-image-546407"

Intel VR Games to szereg turniejów z cennymi nagrodami do zdobycia. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w zmaganiach, rywalizując o sprzęty Intela oraz Omen by HP. Rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości będą skupione wokół trzech gier dla platformy Oculus Rift:

  • The Unspoken - tytuł od doskonale znanego studia Insomniac Games, twórców takich hitów jak Ratchet & Clank, Spyro czy Sunset Overdrive. Pierwszoosobowa produkcja polega na rzucaniu zróżnicowanych czarów, tocząc pojedynki jeden na jednego przy naprawdę efektownej oprawie graficznej. Ależ żałuję, że nie ma tej gry na PSVR!
  • Lone Echo - filmowa produkcja, której wieloosobowy tryb przenosi gracza na futurystyczną arenę. Tam rozgrywane są turnieje przyszłości, w otoczeniu całkowicie pozbawionym ziemskiej grawitacji. Produkcja pochodzi od studia Ready at Dawn - twórców Daxtera, God of War oraz The Order 1886.
  • Arizona Sunshine - gra, która rzuca nas w sam środek opanowanego przez zombie świata. Możemy się po nim swobodnie poruszać, próbując przetrwać samemu lub w trybie kooperacji ze znajomym. Do tego Arizona Sunshine posiada tryb hordy mieszący aż czterech graczy na jednej arenie.

Powyższe tytuły to jedne z najlepszych gier, jakie można uruchomić na goglach Oculus Rift. Najwyższa możliwa półka. Jako posiadacz PSVR, sam z chęcią sprawdzę każdy z przygotowanych przez Intela programów. Tak się bowiem składa, że słyszałem o wszystkich, ale nie miałem jeszcze przyjemności przetestować żadnego. To nareszcie się zmieni.

Intel VR Games rozpocznie się podczas drugiego tygodnia finałów IEM 2017, 5 marca. Jak przyznają organizatorzy:

Przypominamy, że na finały IEM 2017 możecie wejść bez kolejki, jako posiadacze specjalnych biletów. Aby je zdobyć, wystarczy wziąć udział w konkursie Spider's Web.

REKLAMA

ZOBACZ: Tak straszy RESIDENT EVIL 7 na PS VR

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA