REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

I to jest argument, by kupić Playstation 4 Pro. Teraz nawet starsze gry wykorzystają moc konsoli

Konsola PlayStation 4 Pro to świetny sprzęt, który zapewnia lepszą jakość grafiki niż standardowa wersja PlayStation 4. Niestety potencjał tego urządzenia można było wykorzystać tylko w nielicznych tytułach, które zostały do niego przystosowane.

04.02.2017
18:06
Dzięki Boost Mode wykorzystamy moc PS4 Pro we wszystkich grach
REKLAMA
REKLAMA

W przeciwnym razie PlayStation 4 Pro oferowało identyczny komfort gry jak podstawowa wersja konsoli. Zmieniło się to za sprawą aktualizacji oprogramowania konsoli do wersji 4.5, o której już pisaliśmy. Jedną z najciekawszych wprowadzonych nowości jest tryb Boost Mode, który pozwala zwiększyć jakość grafiki lub płynność, korzystając z dodatkowej mocy obliczeniowej oferowanej przez PlayStation 4 Pro.

Wielu graczom zapewne w tym momencie zaświeciły się oczy.

W końcu skoro zdecydowana większość gier tworzonych z myślą o zwykłym PlayStation 4 działa z płynnością 30 klatek na sekundę, to tytuły te powinny działać na PlayStation 4 Pro w 60 klatkach na sekundę. Niestety, Boost Mode nie funkcjonuje w ten sposób. Dodatkowa moc konsoli po prostu będzie zmniejszać prawdopodobieństwo spadków płynności poniżej wartości zadeklarowanej przez twórców gry. Czyli w zdecydowanej większości przypadków poniżej 30 klatek na sekundę.

Dodatkowo niektóre tytuły korzystają zmiennej rozdzielczości. Oznacza to, że w łatwiejszych momentach wyświetlany w nich obraz ma rozdzielczość 1080p, by w trudniejszych spaść do 900p. Dodatkowe możliwości PlayStation 4 Pro sprawią, że rozdzielczość 1080p będzie wyświetlana zdecydowanie częściej, być może nawet przez cały czas. Poprawie ma ulec także czas ładowania gier, które nie zostały zoptymalizowane pod PlayStation 4 Pro, ponieważ pojawiły się przed premierą tej konsoli.

Oczywiście ten tryb jest obecnie częścią wczesnej wersji oprogramowania i może sprawiać pewne problemy z działaniem gier. Osoby, które je napotykają, powinny wyłączyć tryb Boost Mode w ustawieniach konsoli.

Pojawienie się Boost Mode nie jest rewolucją, na jaką liczyłem.

Dodatek jednak i tak jest wart docenienia. Dzięki niemu posiadacze PlayStation 4 Pro będą mogli cieszyć się nieco lepszym komfortem gry niż użytkownicy standardowego PlayStation 4 i wykorzystać część potencjału konsoli podczas grania w praktycznie dowolny tytuł.

Teraz chcę tylko, by w nadchodzących tytułach tworzonych z myślą o mocniejszej wersji konsoli Sony pojawiła się opcja wyboru między większą rozdzielczością i płynnością gry. Pojawienie się takiej opcji nie zależy jednak od Sony. Japończycy pozwolili deweloperom wykorzystać moc PlayStation 4 Pro w praktycznie dowolny sposób. Możliwość grania w płynności 60 klatek na sekundę muszą chcieć wprowadzić sami twórcy gier.

REKLAMA

Poznaj najważniejsze fakty na temat PlayStation 4 Pro:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA