REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Aktualizacja PlayStation będzie wybawieniem dla graczy. W końcu rozwiąże problem braku miejsca na gry

Najnowsza aktualizacja PlayStation 4 wprowadzi długo oczekiwaną nowość. Od teraz konsola będzie mogła korzystać z zewnętrznego HDD. To zresztą nie koniec nowości.

03.02.2017
15:31
PlayStation 4 Aktualizacja 4.50
REKLAMA
REKLAMA

Dyski o pojemności 500 GB na gry i dane w konsolach obecnej generacji jeszcze kilka lat temu wydawały się w pełni wystarczające. Dla wielu graczy to jednak zbyt mało. Wystarczy zainstalować kilka gier i nagrać kilka filmów z rozgrywki, a konsola zaczyna krzyczeć o braku miejsca.

Gracze radzą sobie z tym problemem na różne sposoby.

Można oczywiście zgrywać dane na nośniki USB, żeby zwolnić pamięć w konsoli, ale to uciążliwe zadanie. Można też usuwać gry, które się skończyło, ale ich ponowne uruchomienie wiąże się z koniecznością pobierania całego tytułu od zera z PlayStation Store lub ogromnych łatek w przypadku wydań na płytach.

Rozwiązaniem tego problemu do tej pory była samodzielna wymiana dysku w PlayStation 4 lub zakup nowej konsoli o większej pojemności. Sony nie oferowało możliwości podłączenia zewnętrznego dysku twardego i rozszerzenia wbudowanej pamięci na gry i dane.

PlayStation 4 Aktualizacja 4.50 class="wp-image-542752"

Nowe oprogramowanie PlayStation 4 w wersji 4.50 rozwiązuje ten problem.

Aktualizacja systemu operacyjnego zarządzającego PlayStation 4 do wersji 4.50 o nazwie kodowej Sasuke, będąca obecnie w fazie beta-testów, wprowadzi obsługę zewnętrznych dysków. Osoby, które będą chciały skorzystać z tej nowości, będą musiały wyposażyć się w nośnik korzystający ze złącza USB 3.0.

Na zewnętrzny dysk będzie można pobierać gry z PlayStation Store i instalować tytuły z płyt. Dodatkowa przestrzeń na dane pozwoli też przechowywać zapisane dane gier. Oprogramowanie 4.50 do PlayStation 4 pozwoli też przenieść tytuły z pamięci konsoli na zewnętrzny nośnik.

Nie mogę się doczekać, aż oprogramowanie 4.50 trafi na moje PlayStation 4.

Z poziomu menu konsoli nie będzie żadnej widocznej różnicy dla gier zainstalowanych w pamięci wewnętrznej oraz tytułów na dysku zewnętrznym. Powinno to rozwiązać problem z brakiem przestrzeni nawet u najbardziej wymagających graczy. PlayStation 4 obsłuży zewnętrzne HDD o pojemności do 8 TB.

Ciekaw jestem, czy zainstalowanie gry na zewnętrznym dysku SSD podłączonym przez USB 3.0 do PlayStation 4 np. skróci czas ładowania poziomów w porównaniu do gry zainstalowanej w pamięci zewnętrznej lub pozwoli na uzyskanie większej płynności? Czas pokaże.

PlayStation 4 Aktualizacja 4.50 class="wp-image-542750"

Obsługa zewnętrznych dysków to nie jedyna nowość.

Oprogramowanie 4.50 do PlayStation 4 wprowadzi możliwość wybrania na tapetę w menu głównym samodzielnie wykonanego zrzutu ekranu, w tym edytowanego w ramach Share Factory Photo Mode. System operacyjny pozwoli też dopasować efekt drop shadow i jasność samodzielnie przygotowanej tapety tak, by interfejs pozostał czytelny.

Odświeżenia doczekało się menu szybkiego dostępu. Od teraz będzie zajmowało mniej miejsca na ekranie, a pojawi się w nim funkcja dołączania do trybu imprezy. PlayStation 4 pozwoli też na udostępnianie statusów na tablicy Co nowego oraz w publicznym katalogu. Do statusu można załączyć zrzut ekranu, otagować innego gracza itp.

REKLAMA
PlayStation 4 Aktualizacja 4.50 class="wp-image-542751"

Ostatnia z nowości w aktualizacji 4.50 ucieszy posiadaczy PlayStation VR. Od teraz można wykorzystać gogle wirtualnej rzeczywistości do oglądania filmów nagranych w stereoskopowym 3D z płyt Blu-ray. Niewykluczone też, że oprogramowanie będzie oferowało też inne nowe funkcje, którymi jak na razie Sony się nie chwali.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA