Gry  / News

Aktualizacja PlayStation będzie wybawieniem dla graczy. W końcu rozwiąże problem braku miejsca na gry

119 interakcji
dołącz do dyskusji

Najnowsza aktualizacja PlayStation 4 wprowadzi długo oczekiwaną nowość. Od teraz konsola będzie mogła korzystać z zewnętrznego HDD. To zresztą nie koniec nowości.

Dyski o pojemności 500 GB na gry i dane w konsolach obecnej generacji jeszcze kilka lat temu wydawały się w pełni wystarczające. Dla wielu graczy to jednak zbyt mało. Wystarczy zainstalować kilka gier i nagrać kilka filmów z rozgrywki, a konsola zaczyna krzyczeć o braku miejsca.

Gracze radzą sobie z tym problemem na różne sposoby.

Można oczywiście zgrywać dane na nośniki USB, żeby zwolnić pamięć w konsoli, ale to uciążliwe zadanie. Można też usuwać gry, które się skończyło, ale ich ponowne uruchomienie wiąże się z koniecznością pobierania całego tytułu od zera z PlayStation Store lub ogromnych łatek w przypadku wydań na płytach.

Rozwiązaniem tego problemu do tej pory była samodzielna wymiana dysku w PlayStation 4 lub zakup nowej konsoli o większej pojemności. Sony nie oferowało możliwości podłączenia zewnętrznego dysku twardego i rozszerzenia wbudowanej pamięci na gry i dane.

PlayStation 4 Aktualizacja 4.50

Nowe oprogramowanie PlayStation 4 w wersji 4.50 rozwiązuje ten problem.

Aktualizacja systemu operacyjnego zarządzającego PlayStation 4 do wersji 4.50 o nazwie kodowej Sasuke, będąca obecnie w fazie beta-testów, wprowadzi obsługę zewnętrznych dysków. Osoby, które będą chciały skorzystać z tej nowości, będą musiały wyposażyć się w nośnik korzystający ze złącza USB 3.0.

Na zewnętrzny dysk będzie można pobierać gry z PlayStation Store i instalować tytuły z płyt. Dodatkowa przestrzeń na dane pozwoli też przechowywać zapisane dane gier. Oprogramowanie 4.50 do PlayStation 4 pozwoli też przenieść tytuły z pamięci konsoli na zewnętrzny nośnik.

Nie mogę się doczekać, aż oprogramowanie 4.50 trafi na moje PlayStation 4.

Z poziomu menu konsoli nie będzie żadnej widocznej różnicy dla gier zainstalowanych w pamięci wewnętrznej oraz tytułów na dysku zewnętrznym. Powinno to rozwiązać problem z brakiem przestrzeni nawet u najbardziej wymagających graczy. PlayStation 4 obsłuży zewnętrzne HDD o pojemności do 8 TB.

Ciekaw jestem, czy zainstalowanie gry na zewnętrznym dysku SSD podłączonym przez USB 3.0 do PlayStation 4 np. skróci czas ładowania poziomów w porównaniu do gry zainstalowanej w pamięci zewnętrznej lub pozwoli na uzyskanie większej płynności? Czas pokaże.

PlayStation 4 Aktualizacja 4.50

Obsługa zewnętrznych dysków to nie jedyna nowość.

Oprogramowanie 4.50 do PlayStation 4 wprowadzi możliwość wybrania na tapetę w menu głównym samodzielnie wykonanego zrzutu ekranu, w tym edytowanego w ramach Share Factory Photo Mode. System operacyjny pozwoli też dopasować efekt drop shadow i jasność samodzielnie przygotowanej tapety tak, by interfejs pozostał czytelny.

Odświeżenia doczekało się menu szybkiego dostępu. Od teraz będzie zajmowało mniej miejsca na ekranie, a pojawi się w nim funkcja dołączania do trybu imprezy. PlayStation 4 pozwoli też na udostępnianie statusów na tablicy Co nowego oraz w publicznym katalogu. Do statusu można załączyć zrzut ekranu, otagować innego gracza itp.

PlayStation 4 Aktualizacja 4.50

Ostatnia z nowości w aktualizacji 4.50 ucieszy posiadaczy PlayStation VR. Od teraz można wykorzystać gogle wirtualnej rzeczywistości do oglądania filmów nagranych w stereoskopowym 3D z płyt Blu-ray. Niewykluczone też, że oprogramowanie będzie oferowało też inne nowe funkcje, którymi jak na razie Sony się nie chwali.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst