REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To lubimy! WiFi Calling na iPhone'ach w T-Mobile

T-Mobile pochwalił się właśnie wprowadzeniem usług Wi-Fi Calling (VoWiFi) i VoLTE na telefonach marki Apple. Posiadacze iPhone'ów korzystający z usług tego operatora będą mogli niedługo dzwonić ze swojego numeru nawet tam, gdzie nie mają zasięgu. Wiemy już, które iPhone'y są wspierane.

30.01.2017
12:38
T-Mobile Volte VoWiFi Wi-Fi Calling
REKLAMA
REKLAMA

Wi-Fi Calling to funkcja pozwalająca wykonywanie połączeń głosowych za pośrednictwem sieci Wi-Fi zamiast GSM i LTE. VoLTE to z kolei możliwość wykonywania połączenia w sieci LTE bez przełączania się na sieć 3G. Wsparcie tych technologii w telefonach marki Apple pojawiło się już kilka lat temu, ale do tej pory polscy abonenci mogli skorzystać z niej wyłącznie korzystając z zagranicznych kart SIM.

To się wreszcie zmienia - Wi-Fi Calling na iPhone'a trafia do T-Mobile.

Polscy operatorzy wdrażają kolejno usługi takie jak VoWiFi (Voice over Wi-Fi, Wi-Fi Calling) oraz VoLTE (Voice over LTE). Niestety dotyczy to jak na razie głównie urządzeń z systemem Android i to w dodatku z oprogramowaniem modyfikowanym przez operatora.

W przypadku iPhone'a oprogramowanie nie może zostać zmodyfikowane przez sieć, bo Apple nie pozwala na ingerencję firm trzecich w system iOS. Z tego powodu, by zadziałało Wi-Fi Calling, konieczna jest współpraca polskiej sieci z producentem urządzenia.

T-Mobile Polska właśnie się pochwaliło, że u nich Wi-Fi Calling na iPhone'a już działa.

Obecnie VoWiFi i VoLTE w T-Mobile Polska obsługuje już 13 telefonów. Wśród nich są nie tylko modele z systemem Android, ale także iPhone'y. VoWiFi (Wi-Fi Calling) i VoLTE dostępne są bezpłatnie i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Wsparcie dla VoWiFi i VoLTE dotyczy następujących telefonów Apple: iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 i iPhone 7 Plus. W przypadku telefonów iPhone 5C i iPhone 5S pojawiło się wsparcie dla VoWiFi.

Jak aktywować Wi-Fi Calling i VoLTE w iPhonie w sieci T-Mobile?

Usługa przewidziana jest dla klientów opłacających abonament, którzy mają taryfy Jump! lub Supernet. Wi-Fi Calling i VoLTE w T-Mobile na iPhone'a nie zadziała niestety w taryfach prepaid.

Wymagana jest też najnowsza wersja ustawień operatora w iPhonie - 27.1. Uwaga: wersja beta iOS 10.3 może sprawiać problemy.

Mimo to takie informacje niezmiernie mnie cieszą.

Dodanie obsługi funkcji jak Wi-Fi Calling w iPhonie bardziej przekonuje mnie do zmiany operatora, niż obniżka o 5 zł na taryfie no-limits w skali roku.

Pozostaje pogratulować T-Mobile. Wprowadzenie Wi-Fi Calling to świetny krok. To może przekonać posiadaczy iPhone'a do zmiany sieci w większym stopniu, niż kolejne obniżki cen i pakiety.

REKLAMA

To samo w przypadku bankowości - nie chcę mieć konta w banku, który ma najmniejsze opłaty za prowadzenie konta. Chcę konto w banku, który pierwszy wprowadzi obsługę Apple Pay.

Pozostałe polskie sieci i banki - teraz wasz ruch!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA