REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

sPlay zmienia się w… Spider’s Web Rozrywkę

1 stycznia zapowiadałem rychłe zmiany w funkcjonowaniu naszego siostrzanego serwisu blogowego sPlay.pl. Oto one - od dziś serwis funkcjonuje jako Spider’s Web Rozrywka pod adresem: spidersweb.pl/rozrywka.

09.01.2017
19:52
Spider's Web Rozrywka - nasz nowy serwis
REKLAMA
REKLAMA

Dojrzewałem do tej decyzji od dawna. I nie będę ściemniał, ani robił dobrej miny do złej gry, jak to niektórzy z tej branży mają w zwyczaju - sPlay nie spełnił naszych biznesowych oczekiwań, więc został wchłonięty przez Spider’s Web.

Chcę jednak od razu uspokoić fanów sPlay (a jest ich całkiem liczne grono, o czym mieliśmy się okazję przekonać dziś, gdy z kłopotami przepinaliśmy przekierowanie z domeny sPlay na Spidersweb.pl/rozrywka i mieliśmy mnóstwo zapytań o to, co się dzieje) - serwis zostaje, archiwalne teksty zostają. Będą też oczywiście nowe materiały, w zasadzie to całe ich mnóstwo, bo plany dotyczące rozwoju Rozrywki mamy naprawdę ambitne.

Jak Spider’s Web Rozrywka będzie funkcjonował?

Bardzo podobnie do tego, w jaki sposób działał sPlay w naszej małej grupie.

Rozrywka będzie oddzielnym serwisem tematycznym, tyle że od dziś w domenie spidersweb.pl. Serwis będzie miał swoją stronę główną pod adresem: spidersweb.pl/rozrywka, która będzie działać niezależnie od strony głównej Spider’s Web. Wszystkie teksty z Rozrywki będą posiadać adresy URL zaczynające się od spidersweb/rozrywka, na przykładzie jak tutaj: https://spidersweb.pl/rozrywka/2016/12/27/carrie-fisher-odeszla/.

Oczywiście wybrane teksty ze Spider’s Web Rozrywka będą pojawiać się na stronie głównej Spider’s Web, tak jak to było wcześniej z sPlay.

Aktualnie serwis ma layout identyczny jak sPlay. To się jednak wkrótce zmieni. Kończymy właśnie prace nad zupełnie nowym wyglądem Spider’s Web Rozrywki, który… będzie zapowiadał nowy wygląd całego Spider’s Weba. Wdrożenie nowego wyglądu Spider’s Web Rozrywki planujemy na przyszły tydzień.

Szefową Spider’s Web Rozrywka pozostaje Joanna Tracewicz. Na co dzień pomagać jej będą blogerzy Spider’s Web, na czele z: Szymkiem Radzewiczem, Piotrkiem Grabcem i Maćkiem Gajewskim. Okazjonalnie na Rozrywce będą pisać także inni autorzy, włącznie ze mną.

Oddzielna oferta reklamowa

Spider’s Web Rozrywka ma funkcjonować niejako obok głównego Spider’s Weba, stąd nasza decyzja, by wyłączyć nasz nowy serwis spod standardowej oferty reklamowej Spider’s Web. Rozrywka będzie miała swoją własną ofertę, swoje własne działania promocyjne.

Na co liczymy

W 2016 r. sPlay odwiedzało średnio 350 tys. unikalnych użytkowników w miesiącu, którzy generowali ponad 600 tys. odsłon oraz spędzali prawie 3 minuty w serwisie. To niezłe wyniki.

Mamy nadzieję, że na połączeniu mocno zyska Spider’s Web i może szybko uda się przekroczyć barierę 3 milionów unikalnych użytkowników odwiedzających nas miesięcznie.

REKLAMA

Rozrywka to dla nas także bardzo ważny projekt pod kątem redakcyjnym. Coraz więcej dzieje się w kulturze cyfrowej, coraz mocniej jest to połączone z rozwojem technologicznym w ogóle, więc taki mariaż serwisów, a w zasadzie mocne rozszerzenie tematyczne Spider’s Web, wydaje nam się bardzo logiczne.

Mam nadzieję, że zmiany przypadną do gustu wszystkim fanom Spider’s Web oraz sPlay. W końcu każdego dnia będzie jeszcze więcej materiałów od Waszych ulubionych autorów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA