1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Galaxy Note 8 jest już w drodze

To, że już za kilka tygodni zadebiutuje Galaxy S8 nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Samsung jednak zapowiedział też jeszcze jeden telefon z rodziny Galaxy - Note 8 jednak powstanie!

Galaxy Note 7 / Note 8

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Samsunga. Firma zmagała się z poważnym kryzysem wizerunkowym związanym z zapalającymi sięt elefonami Galaxy Note 7. Dopiero dziś koreański producent podsumował wewnętrzne śledztwo, które wskazało przyczynę "incydentów".

Wbrew obawom Galaxy Note 7 nie pogrzebał całej linii urządzeń Note.

Można było się obawiać, że porażka jaką okazał się Samsung Galaxy Note 7 będzie końcem tej linii urządzeń. Spekulowano, że Samsung skupi się teraz na smartfonach Galaxy S8 w dwóch rozmiarach, a większy z nich przejmie schedę po rodzinie urządzeń Note.

Tak się jednak nie stanie. Jak podaje portal 9to5google.com Przedstawiciel Samsunga poinformował, że powstanie smartfon Galaxy Note 8, a informacja o tym przedostała się do mediów w kilka godzin po konferencji podsumowującej śledztwo Samsunga ws. wybuchającego Note 7.

Pierwsza zapowiedź Galaxy Note 8 to potwierdzenie wcześniejszych doniesień.

Plotki o Galaxy Note 8 krążyły już od kilku tygodni, ale dopiero teraz przedstawiciel firmy oficjalnie potwierdził, że Samsung pracuje nad następcą felernego Note 7. Telefon będzie należeć do tej samej rodziny, co smartfon, którego nazwy nie wolno wymawiać.

Skąd taka decyzja? Samsung uznał, że nadal wielu klientów jest przywiązanych do tej marki. Najwyraźniej koreański producent jest przekonany, że fani kupią Galaxy Note 8 nawet mając w pamięci zeszłoroczne fiasko, bo cenią rozwiązania unikalne dla tej serii.

Termin, w którym te informacje się pojawiły jest znamienny. Można uznać, że Samsung po kilku ciężkich miesiącach jest wreszcie gotów, by zostawić aferę Note 7 za sobą. Pytanie tylko, czy w praktyce będą gotowi o tym zapomnieć klienci i czy Galaxy Note 8 nie stanie się smartfonem niszowym?

Dużym testem dla Samsunga będzie premiera Galaxy S8 po targach MWC 2017, czyli pierwszego nowego urządzenia z górnej półki od czasu zeszłorocznej premiery Note 7.

Zobacz też: