REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W te gry zagrasz na Nintendo Switch. Na premierę jest kiepsko...

Na konferencji Nintendo Switch mogliśmy zobaczyć pierwsze gry, jakie pojawią się na konsoli Wielkiego N. Bierzemy je pod lupę, tworząc dla was wygodną listę wszystkich pozycji.

13.01.2017
9:30
Gry na Nintendo Switch - oto pełna lista potwierdzonych tytułów
REKLAMA
REKLAMA

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Najważniejsza produkcja dla nowej konsoli Nintendo. Gra z piękną grafiką oraz otwartym światem zadebiutuje na premierę urządzenia, zaplanowaną na 3 marca 2017 roku. W tym samym dniu Breath of the Wild pojawi się również na… Wii U. Z jednej strony to świetnie, że Nintendo nie zapomniało o posiadaczach starszej konsoli. Z drugiej - Japończycy wytrącają sobie tym samym najważniejszy powód do przesiadki na nowy sprzęt.

Kiedy: 3 marca 2017 roku (premiera konsoli)

2. Splatoon 2

Pierwszy Splatoon to najlepsza sieciowa gra PvP jaka kiedykolwiek ukazała się na Wii U. Kontynuacja była jedynie kwestią czasu. Nie potwierdziły się jednak plotki, że Switch dostanie wersję HD pierwszej odsłony. Zamiast tego posiadacze hybrydowego handhelda muszą czekać kilka miesięcy na pełnoprawne Splatoon 2.

Kiedy: lato 2017

3. Super Mario Odyssey

Druga po Zeldzie najważniejsza gra dla konsoli Nintendo Switch. Nowe przygody hydraulika będą się opierać na podróżowaniu po zróżnicowanych, względnie otwartych lokacjach, wypełnionych sekretami oraz monetami. Mechanika zyska nową głębię za sprawą… czapki głównego bohatera, która w Super Mario Odyssey będzie niczym żywa istota.

Kiedy: święta 2017

4. Sonic Mania

Bardzo ciekawa produkcja, adresowana raczej do starszych graczy. Po nieudanych eksperymentach Sonic powraca takim, jakim uwielbialiśmy go lata temu - w formie dwuwymiarowej gry platformowej. Sonic Mania to połączenie klasycznych poziomów z zupełnie nowymi planszami. Jestem zdecydowanie na tak.

Kiedy: wiosna 2017

5. Mario Kart 8 Deluxe

Wbrew pozorom, to nie jest prosta edycja HD zręcznościowej gry wyścigowej z Wii U. Mario Kart 8 Deluxe zostanie poszerzone o nowe tory, nowych kierowców oraz nowe tryby. Podstawowa wersja MK8 naprawdę się udała Nintendo, toteż edycję Deluxe dla Switcha przywitam z otwartymi ramionami.

Kiedy: 21 kwietnia 2017

6. Puyo Puyo Tetris

Gra logiczna w świetny sposób wykorzystuje nowe Joy-Cony Nintendo. Na jednym Switchu może rywalizować do czterech graczy jednocześnie, grając w hybrydę Tetrisa oraz Candy Crush Caga. Nic przesadnie wymyślnego, ale w formie zabawy z przyjaciółmi może się sprawdzić naprawdę dobrze.

Kiedy: „wkrótce”

7. Super Bomberman R

Kultowy Bomberman powraca, tym razem w naprawdę atrakcyjnej szacie graficznej. Tak jak powyższa gra Puyo Puyo Tetris, produkcja stawia na kooperację graczy, którzy mogą się bawić przed jednym Switchem, za pomocą Joy-Conów. Oczywiście tryby sieciowe również będą dostępne. O ile cena będzie odpowiednia, jetem zdecydowanie na tak.

Kiedy: marzec 2017

8. Xenoblade Chronicles 2

Poprzednie Xenoblade, jeszcze dla Wii U, okazało się drugim najlepszym RPG 2015 roku, stojąc na podium zaraz obok trzeciego Wiedźmina. Jeżeli Xenoblade Chronicles 2 będzie chociaż w połowie tak dobre, na pewno nie przejdę obok tego tytułu obojętnie. Niestety, „dwójeczka” wciąż jest na etapie wczesnych prac.

Kiedy: brak danych

9. ARMS

Intensywna bijatyka na wyłączność dla konsoli Nintendo Switch. Za jej pomocą mamy zrozumieć unikalne możliwości kontrolerów Joy-Con. Nie jest to co prawda Street Fighter ani Mortal Kombat, ale mam wrażenie, że przy ARMS będzie można się nieźle spocić. Chociaż chyba wszyscy wolelibyśmy reinkarnację kultowego Punch-Out!!.

Kiedy: wiosna 2017

10. 1-2 Switch

Następna produkcja skupiająca się na wykorzystaniu unikalnych możliwości kontrolerów Joy-Con. To, co w niej naprawdę interesujące, to możliwość wspólnej zabawy ze znajomym przed jedną konsolą. Produkcja ma składać się z serii aktywności opartych na rywalizacji, takich jak strzelanie do siebie, boksowanie i tak dalej.

Kiedy: 3 marca 2017 (premiera konsoli)

11. Fire Emblem Warriors

Minie jeszcze bardzo, bardzo dużo czasu, nim Fire Emblem Warriors pojawi się na konsoli Nintendo Switch. Jest jednak na co czekać. To najlepsza seria taktycznych RPG dostępna na 3DS-ie. Zdecydowany system seller, zaraz obok Mario, Zeldy czy Pokemonów.

Kiedy: święta 2017

12. FIFA 17

Mam wrażenie, że przedstawiciele EA pojawili się na konferencji Nintendo za karę. Ich ofertą dla posiadaczy handhelda jest… a jakże, FIFA. Ciekawe, czy tym razem Elektronicy też będą wypuszczać jedynie aktualizacje składów na następne lata, tak jak miało to miejsce na PlayStation Vicie. Paskudna praktyka.

Kiedy: brak danych

Nintendo Switch EA FIFA 17 1 class="wp-image-539223"

13. The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda oficjalnie potwierdziła, że Skyrim zmierza na Nintendo Switcha. Niestety, wciąż nie znamy oficjalnej daty premiery. Przyjrzyjcie się za to zrzutom ekranu, które wykonałem podczas prezentacji. The Elder Scrolls V w wersji na Nintendo Switcha przeszedł solidny downgrade. Tytuł nie wygląda tak okazale jak na PC czy PS4 Pro.

Kiedy: brak danych

14. Dragon Quest X, Dragon Quest XI, Dragon Quest Heroes 1 oraz 2

Posiadacze Nintendo Switcha nie będą narzekać na brak gier jPRG. Na tę konsolę zmierzają przynajmniej cztery tytuły z serii Dragon Quest. Wzmożone wsparcie handhelda przez Square Enix cieszy, ale jeszcze bardziej cieszyłoby mnie, gdyby na tę platformę trafiły najnowsze wersje gier Final Fantasy z ery PlayStation 2.

Kiedy: brak danych

15. Project Octopath Traveler

Kolejna produkcja jRPG od Square Enix dla konsoli Nintendo Switch. Tym razem z przeuroczą retro-grafiką, wzbogaconą o najnowsze efekty wizualne. Będę grał jak zły. Niestety, wcześniej muszę uzbroić się w cierpliwość. Śliczne Project Octopath Traveler nie posiada nawet przybliżonej daty debiutu.

Kiedy: brak danych

16. Skrawki innych tytułów

REKLAMA

Poza powyższymi produkcjami, w klipie reklamowym z Nintendo Switchem w roli głównej widać skrawki innych produkcji. Gry przewijające się przez ekran handhelda to nowe F-Zero (świetny naśladowca WipeOuta), trójwymiarowy Sonic, Minecraft (bądź jakaś jego kopia), tytuł na licencji Dragon Ball Z oraz NBA 2K18.

Wielkim nieobecnym okazał się Ubisoft. Plotkowano o Beyond Good & Evil 2, które pojawi się na Switchu z 12-miesięcznym okresem wyłączności. Zabrakło również Pokemonów. Mówiło się, że w kilka miesięcy po premierze Switcha, biblioteka handhelda zostanie wzbogacona o edycję HD Pokemon Sun/Moon.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA